Hamile Kalmak İçin Okunacak Dua

Hamile Kalmak İçin Okunacak Dua

Şub 26, 2018 3 Yazar: beytül ahzan

hamile kalmak için dua ve surelerEvlat hasreti çekip bir türlü çocuk sahibi olamayan çiftlerin, Allahın izniyle hayırlı bir şekilde gebe kalması ve bebek sahibi olması için, hamile kalmak için okunacak duaları sizler için derledik. Allah bir ana babaya, evlat anca vatan millete hayırlı ve dini bütün bir mümin olarak yetişecekse evlat sahibi olmayı nasip etsin ve lakin yine de gebe kalmak için yanı tutuşan ancak bir türlü kısmet olmamış kişilerin okuyabileceği en etkili hamile kalma dualarını siz de okuyabilir ve yaradandan size de bir çocuk nasip etmesini dileyebilirsiniz.

EN KUVVETLİ HAMİLE KALMA DUASI:

“Ve zekeriyyâ iz nâdâ rabbehu rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn(vârisîne).

Ve Hz. Zekeriya, Rabbine (şöyle) nida etmişti: “Rabbim, beni tek başıma bırakma ve Sen, varislerin en hayırlısısın.” diyerek yaşlılığında kendisine bakacak, yoldaşlık edecek, bu dünyadaki evlat hasretini giderecek bir bebek sahibi olmak için Rabbına yalvardı!

HAMİLE KALMAK İÇİN OKUNACAK DİĞER KUVVETLİ DUALAR

Hamile kalmak evli olan her çiftin hayalidir bazen evlilikten sonra sağlık açısında bir sıkıntı çıkmamasına rağmen çiftlerin yıllarca çocuğu olmaz bunun için bazı doğal yöntemlere başvururlar yada tedavi görürler ancak ortada hala hamilelik yoksa çift umutsuzluğa düşer böyle durumlarda allahu telaya isyan etmek çok yanlıştır isyan etmek yerine allahu tealaya el açmak ondan yardım dilemek içtenliğinizi göstermek en doğrusudur , Allah hiç şüphesiz bütün kullarının arzularına kulak kabartır ancak bazı durumlarda Allah bu istekleri kabul etmez eğer istediğiniz bir şey olmuyorsa bunun sebebi sizin için hayırlı olmayışıdır.

Her duanın farklı faziletleri vardır bazı dualar hamile kalmak isteyen kadınlar, bebek bekleyen çiftler tarafından okunur. Çocuğu olmayan kimseler bu şekilde allahu tealadan yardım isterler.

 

HAMİLE KALMAK İSTEYENLERİN OKUDUĞU DUALAR

  • “İnni rabbeke hüve’l hallaku’l amin.” (Hicr,15/81)

Muhakkak ki Rabbin her çeşit yaratma şeklini bilir.

 

Bebek sahibi olamayan çiftler hicr suresinde geçen bu ayeti mutlaka okumalıdırlar.

3 ay boyunca her gece uyumadan önce 1267 okunmalıdır

 

  • Vellezine yekulüne Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyetina kurrate “yüniv vecalna lil müttakiyne imama”(Furkan suresi, 74ayet)

Ve onlar Yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine önder kıl, diyenlerdir.

 

Furkan suresinde geçen bu ayet gebe kalamayan bayanların okuması gereken bir ayettir.

Her gece uyumadan 111 defa okunması gerekir.

 

  • Hüvallahü’l hariku’l bariü(Haşr, 59/24)

Allah yaratandır ve yoktan var edendir

 

Haşr suresinde bulunan  bu ayet gebe kalmak isteyen bayanların her sabah kalkar kalkmaz bir bardak su koyup 33 defa suya okuduğu ve o suyu içtiği bir ayet.

 

  • Şahmeran duası

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la ilahe illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.

Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u Muhlisine Lehuddiyn

Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.

Velhamdu-lillahi Rabbil alemin .

 

Şahmeran duası her dilek için uygun bir duadır cinden şeytandan korunmak içinde okunan bu duayı gebe kalamayanların da her gece yatmadan 41 defa okuması gerekir.

 

  • KENZÜL ARŞ DUASI

Bebeği olmayan çiftlerin allahu tealadan bebek isterken okduğu bu duanın bir çok amacı vardır. Kimi kimseler hastalık için kimiler mutluluk için kimileri ise bebek için okuyabilir.

Duayı sabah seher vaktinde kıbleye dönük okumak gerekir başlamadan önce okuma amacını söyleyerek niyet etmek ardından 7 defa ayetel kürsi okumak ondan sonra bir defe duayı 1 defa da Türkçe mealini okumak gerekir.

 

  • MERYEM SURESİ

Gebe kalamayan kadınların okuduğu bir diğer sure ise Meryem suresidir cinsel münasebette bulunmadan önce bu sureyi 1 kez okumak faydalı olacaktır.

 

  • İSM-İ AZAM

 

Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamdu lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannân yâ mennân * yâ bedîus semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm   yâ hayyu yâ kayyûmu, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin   allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedullezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû kufuven ehad elif lâm mîm  allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm ve ilâhukum ilâhun vâhidun lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm yâ zel celâli vel ikrâm yâ erhamer râhimîne, allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelidvelem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad, lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke lehû lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm es’eluke bismikel eazzul ecellul ekrem Rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh lehul mulku ve lehul hamdu ve huve alâ kulli şey’in kadîr el hamdu lillâhi ve subhânallâhi vel hamdu lillâhi ve lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. 

İSM-İ AZAM duasını gebe kalmak isteyen her kadın ve çocuğu olsun isteyen her erkek her gün yatsı namazından önce 41 defa okumalıdır.

 

HAMİLE KALMAK İÇİN DENENMİŞ ETKİLİ DUALAR

Eşimle 4 sene boyunca bir çocuğumuz olsun istedik olmadı şehmeran duası sayesine Allah nazarlardan korusun 2 kızım oldu.

DUYGU D.

15 sene boyunca çocuğum olmamıştı Meryem suresi ile allahım bir tane aslan gibi delikanlı nasip etti herkese etsin inşallah.

MELİS M.

Çocuğum olmuyor diye kahroluyordum bu surelerin hepsini okudum şimdi bir oğlum allahım yokluğunu göstermesin.

MUNİSE L.

Eşim çocuğum olmuyor diye çok üzülüyordu her gün beraber Meryem suresini okuduk allahıma bin şükür prenses gibi bir kızımız var.

SEDA A.

Bir oğlum vardı kardeşi olsun istedik 9 sene boyunca olmadı eşimle 2 ay boyunca kenzil arş duasını okuduk çok şükür şimdi biri oğlan biri kız iki evladım var.

RABİA N.

3 Senedir hamile kalamıyordum 1 aydır Meryem suresini okuyorum hamileymişim Allah razı olsun bu sureyi paylaşan herkesten.

BÜŞRA A.

 

Allah herkese bir evlat nasip etsin 3 sene yokluğunu çektim şimdi 2 oğlum var kıllarına zarar gelmesin rabbim korusun.

GÜL K.

Meryem suresi sayesinde 3 kızım oldu Allah razı olsun.

ARZU C.

 

Çocuğumuz olmuyor diye eşimle hep kavga ediyorduk Meryem suresini okudum Allah hanemize güneş doğdurdu 2 kızımız var hepiniz okuyun hanımlar.

MELİKE Ç.

 

 

Kenzül arş  duası sayesinde hamileyim bir kızım vardı inşallah bu da erkek olur.

LEYLA T.

 

Kenzül arş duasını paylaşan herkesin Allah kalbine göre versin 4.5 sene sonunda hamile kaldım.

HÜSNİYE M.

 

Allah bana bir çocuk nasip etmiyor diye mahvoluyordum Meryem suresini 3 ay okudum hamile kaldım 1 oğlum oldu Allah herkesin evlatlarını bağışlasın.

ZÜLEYHA C.

 

Yüce rabbim her kuluna evlat sevgisini tattırır inşallah eşimle çok istiyorduk kenzül arş duası sayesinde oldu Allah okluğunu aratmasın inşallah başka bir şey istemem hayatta.

ŞEBNEM G.

 

Erkek Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dualar:

Rabbim her kulunu eşit ve aynı derecede değerli yaratmaktadır. Peygamberler dışında bir kulun bir diğerine üstünlüğü yoktur. Muhakkaktır ki bazı çiftler bazı cinsiyetleri bir diğerinden üstün tutmakta, ona göre bir bebek sahibi olmak istemektedirler ancak unutmamalı ki binlerce kadın ve erkek Allah’a bebek sahibi olabilmek için, kendisine sağlıklı sıhatli bir yavru nasip etmesi için yakarırken, erkek bebek ya da kız bebek istemek günahtır. Allah hayırlısı neyse öyle sağlıklı bir hamilelik ve evlat nasip etsin diyerek dua etmek gerekir.

 

Gebe kalmak için okunacak duaları arayan okuyucularımız bu yazıya: gebe kalmak için okunacak dualar ve sureler, hamile olmak için okunması gereken dualar, etkili gebe kalma duaları, düşük olmaması için sağlıklı hamilelik için dua okumak v.b. kelimelerle ulaştılar