Hz. Mehdi’den (af) Yardım Dileme Duası

Yazar: admin Tarih: 10 Ağustos 2012 8.8K kez okundu Dua 3 Yorum
Hz. Mehdi’den (af) Yardım Dileme Duası
4 (80%) 1 vote


Seyyid Alihan “Kelimu’t-Tayyib” adlı eserinde şöyle diyor: Bu Hz. Mehdi’den (af) yardım dileme duasıdır. Nerede olursan ol, Fatiha ve herhangi bir sureyle iki rekat namaz kıl; açık havada kıbleye doğru dönerek şöyle de:


“Allah’ın kamil, tam, kapsamlı ve genel selamı ve daimi rahmet, kalıcı ve tam bereketleri, Allah’ın hüccetinin, yeryüzünde ve beldelerindeki velisi, yarattıkları ve kullarına halifesi, nübüvvet sülalesi, itretin bakiyesi ve seçkini, zamanın sahibi, imanı izhar eden, Kur’an hükümlerinin öğreticisi, yeryüzünün temizleyicisi, enine-boyuna (dünyanın dört bir yanına) adaleti yayacak olan, Allah’ın beğendiği beklenilen İmam Kaim Hüccet Mehdi’ye, tertemiz imamların oğluna, hidayet edici seçkin vasilerin vasisine, masum hidayet imamlarının oğlu olan masum –imam-ın üzerine olsun.

Selam olsun sana ey mustaz’af müminlere izzet verecek olan; selam olsun sana zalim mütekebbir kafirleri zelil ve perişan edecek olan; selam olsun sana ey mevlam, ey Sahib-i Zaman; selam olsun sana ey Resulullah’ın oğlu; selam olsun sana ey Emirul Müminin’in oğlu; selam olsun sana ey alemdeki kadınların efendisi Fatıma-i Zehra’nın oğlu; selam olsun sana ey masum hüccetler olan imamların oğlu ve bütün yaratılmışların imamı; selam olsun sana ey mevlam; velayet ve imamet konusunda samimi olan bir kişinin selamı.

Şehadet ederim  ki sen söz ve ameliyle hidayet olmuş ve doğru yolu bulmuş bir imamsın; sen yeryüzünü zulüm ve haksızlıkla dolduktan sonra adalet ve eşitlikle dolduracaksın Allah senin zuhurunu tacil etsin; çıkışını kolaylaştırsın, zamanını yakınlaştırsın; yar ve yardımcılarını artırsın ve sana vaat ettiği şeyi kesinleştirsin. Gerçekten O en doğru konuşandır. “Biz Yeryüzünde zaafa uğratılanlara lütfedip, onları imamlar ve –yeryüzünün- mirasçılar kılmayı diliyoruz.

Ey mevlam, ey Sahib-i Zaman, ey Resulullah’ın oğlu! Hacetlerim şunlar ve bunlardır.”

Burada hacetlerini iste ve sonra şöyle devam et:

“O halde hacetlerimin reva olması için –Allah katında bana- şefaatçi ol. Hacetimin revası için sana yöneldim. Çünkü ben senin Allah katında kabul olan şefaate ve beğenilmiş bir makama sahip olduğunu biliyorum. O halde sizi işine (hilafetine) has kılan, sırrı için seçen zatın hakkı hürmetine ve sizin Allah katındaki sizinle O’nun arasındaki makam ve mevkiinizin hakkı hürmetine Allah’tan taleplerimin reva, duamın kabul olmasını ve sıkıntımın giderilmesini iste.”

Sonra hacetlerini iste inşaallah kabul olacaktır.

Bu yardım dileme namazının birinci rekatında Fatiha suresinden sonra Fetih Suresini ve ikinci rekatında ise Nasr Suresini okumak daha iyidir.

**************

Mefatihu’l-Cinan / Şeyh Abbas Kummî

Sayfa:274


Yorum Bırak

 1. Emre dedi ki:

  Neden Allahtan başkasını yardıma çağırıyorsunuz ?
  Şirk değil mi bu ? Ya da başkasından medet ummak ?
  İYYAKKE NA BUDU VE İYYAKKE NESTAİN.
  yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden medet umarız.

  • Yeşim Erdem dedi ki:

   Arkadaşım bence bu yorumu yapmadan önce şirk diye lekelemeden önce iyice bir oku. Okuduktan sonra neresinde şirk var bankada söylersin. Mehdiyi mehdi yapan soyu soyunu üstün kılan 5 ehlibeyt, 5 ehlibeytin en üstünü Hz.Muhammed (SAV), Hz.Muhammed (SAV) ‘i üstün kılan Yüce Allah (C.C.) değilimdir? Niyet Yüce Rabbim’ den istemek olsun, ister direkt kendi amellerine güvenerek, ister mübarek insanların yüzüsuyu hürmetine. Karar senin. Duada şirk olduğunu düşündüğün yerleri söylemen için cvp bekliyorum. Yoksa doğruluğun konusunda Allah (C.C.) seni ıslah etsin.

 2. zehra dedi ki:

  arapçasını neden yazmadınız ve kuranıkerimde kaçıncı ayet onuda belirtirseniz müteşekkir olurum