İmam Humeyni’den (ra) Bir Dua

Yazar: beytül ahzan Tarih: 2 Temmuz 2010 5.1K kez okundu Dua 2 Yorum
İmam Humeyni’den (ra) Bir Dua
Bu yazıyı değerlendirin

Allah’ım biz zayıf kullarına hiç bir hizmet, itaat, kulluğa ihtiyaç olmaksızın, ihsan, inayet ve yalnızca rahmet ve varlığın elbise yüceliğini giydirdin. Bizleri ruhani, cismani, nimet türleriyle ve batini ve zahiri rahmet çeşitleriyle şereflendirdin. Oysa biz olmasaydık bile, senin kudretinde hiç bir eksiklik olmazdı veya bizim varlığımızdan dolayı, senin azametin ve haşmetin artmış değildir.

Şimdi senin rahmaniyet kaynağın taşmış, cemil cemalinin güneş gözü parlamış ve bizleri rahmet denizine gömmüş, cemal nurlarıyla nurlandırmıştır. O halde noksanlıklarımızı, hatalarımızı ve günahlarımızı batıni başarı nuruyla ve gizli hidayetle telafi et. Baştan sona dünyaya bağlanan kalplerimizi, dünyevi ilgilerden kurtar, mukaddes izzetine bağlanmakla süsle..


Allah’ım, biz değersiz kullarının itaatinden dolayı senin mülkünde bir genişleme olmaz ve bizim isyanımız, senin memleketinde hiç bir eksiklik oluşturmaz. Çaresiz kimseleri bağışlamak da senin kudretinde noksanlık icad etmez. Hatakârların değişmez dileği, rahmet talep etmektir. Noksan olanların fıtratı ise, tamamiyeti talep etmektir. Sen geniş lütfunla bizlere davran ve kötü kabiliyetli oluşumuza göz yum.

“Allah’ım! Her ne kadar biz rahmetine ehil değilsek de, şüphesiz sen geniş rahmetinle bizi bağışlamaya ehilsin.

Allah’ım! Sen dünyada günahlarımızı bağışladın ve biz günahlarımızın ahirette örtülmesine daha çok muhtacız.

Ey Allah’ım! Bize, tümüyle sana bağlanmayı nasip et. Kalplerimizin gözlerini sana bakma nuruyla aydınlat ki kalplerimizin gözleri, nurdan hicapları yırtsın ve böylece azamet madenine bağlansın….”

Amin ya Rabbel Alemin !..

Yorum Bırak

  1. haydar-ı kerrar dedi ki:

    imam humeyniden dua sana hediyedir

  2. Meryem dedi ki:

    Allah razı olsun