4444 Salatı Tefriciye Duası

Yazar: beytül ahzan Tarih: 4 Temmuz 2017 38.4K kez okundu abdest, Dini Videolar, Dua, Ehlibeyt, Genel, Kur'an, sevap 15 Yorum
4444 Salatı Tefriciye Duası
4.6 (91.79%) 117 votes

4444 SALAT-I TEFRİCİYE:

4444 salatı tefriciye fazileti

salatı tefriciye duası

Salatı Tefriciye: Dilek duası olarak da bilinen ve genelde o niyetle okunan Salatı Tefriciye duası, Kuranı Kerim’de yer almayan, ancak İmami Kurtubi’nin kaynak olarak gösterildiği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v’e salavat getirmek amacıyla okunurken, dileklerimizin gerçekleşmesine vesile olacağını umduğumuz , pek hayırlı, faziletleri pek çok bir duadır.


salatı tefriciye duası 4444

Salatı Tefriciye duasını 4444 kez okuyan kişinin, duaları bittiğinde, gayelediği dilek Allah’ın izniyle gerçekleşir. Okurken sayıyı şaşırırsanız, fazla okumanızda bir beis yoktur. Sayılar sadece semboliktir. Dilekleri gerçekleştirecek olan yalnızca Allah-u Tealadır. Rabb’a tefriciyeyi okuyarak yalvarmak bir çeşit iletişim yoludur sadece. Diğer hacet dualarına da ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle, tefriciye duası hakkında en çok merak edilen soruların cevaplarını vermenin yanı sıra, Tefriciye’nin Arapça okunuşunu ve Salavat duasının Türkçe Mealini de siz değerli din kardeşlerimizle paylaşmaktan mutluluk duyarız. 4444 kez okumanın en hayırlısı olduğu duamızı, aklınıza geldiği her an sayısına bakmaksızın da okuyabilirsiniz.

Dileklerin yerine gelmesine vesile Salatı Tefriciye Duası dışında bir de Ayetel Kürsi duası vardır.

Tefriciye Duası Arapça Okunuşu:

“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ðamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.”

Duayı 3 kez, 5 kez, 4 kez, 41 kez ya da 4444 kez okuyabilirsiniz. Dileklerinizi, dualarınızı kabul edecek yalnızca Allah’tır. Sayısı o kadar da mühim değildir.

Salatı Tefriciye Türkçe Meali:

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.””

Salatı Tefriciye Tefsiri:

Hz. Muhammed efendimiz s.a.v in Allahu Teala gözündeki değeri ve onu ehlibeytine verilen değer ile ilgili bahislerde bulunarak, Allahtan rahmet, şefkat ve huzur dilenmektedir.

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur mu?

Salatı tefriciye duasını okumak için, namaz abdestiniz olmasına lüzum yoktur. Ancak gusül abdestiniz mutlaka olmalıdır. Gusul abdesti olmadan hiç bir dua okunmamalıdır.

Salat-ı Tefriciye Duası Kaç Günde Okunur:

4444 adet niyet ettiğiniz tefriciye duasını bitirmeniz gereken mutlak bir zaman dilimi olmamakla birlikte, niyet edilen duanın en kısa sürede bitirilmesi, adak ise, adanması en hayırlı ve sevap olandır.

Nasıl Okunur?

Yüzünüz kıbleye dönük ve namaz abdestiniz alınmış şekilde okunması en sevabıdır. Duayı okurken konsantre olup başka hiç bir dünyevi şey düşünülmemelidir. Dilek duası olarak salavat duası okuyorsunuz diye sürekli olarak dilediğiniz dünyevi malı, mülkü, zevki düşünürseniz günaha girersiniz. Dua Allah rızası için, Muhammed için okunmalı, dilekler ayrıca Rabb’dan dilenmedilir. Tefriciye bitiminde Allah’a dileklerinizi yalvarabilirsiniz.

Selatı Tefriciye diye de bilinen ve 4444 kez okuyarak dileklere kavuşulacağı umulan duanın, en güzel okunuşuyla İhsan Atasoy hoca efendinin ağzından da dinleyebileceğiniz videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca Tefriciye duasını, Salaten Tuncina duası ile birlikte okumak da faziletine fazilet katan bir ibadet şekli olacaktır.

Kullanıcılarımız bu yazımıza şu terimleri arayarak ulaştılar:

Salat-ı Tefriciye Duası, Salavat-ı Tefriciye Duası, Salatı Tefriciye Duası, Salavatı Tefriciye Duası, Salavatı Tefriciye, Salat-ı Nariye, 4444 duası , salatı tefriciye nasıl okunur, 4444 dua, 4444 salati tefriciye nasıl okunur, 4444 salatı tefriciye, 4444 duası nasıl okunur, salatı tefriciye, 4444, 4444 duası kaç günde okunmalı, tefriciye nasil okunur

Yorum Bırak

 1. Adem dedi ki:

  Hocam benim okudum salavatiserif farkli sizdeki salavatiserif farkli esma yayinlarinin kitabi var bende ordaki salavatiserif farkli 4444 duva budur gecer kitapta bilgi verirmisiniz

 2. Songül dedi ki:

  Mrb hocam bölüştüğümüzde duayı arkadaşımız dileğimizı bilmelimi bilmeden okusa yardım etse kabul olmaz mı

  • beytül ahzan dedi ki:

   duanın kabul olup olmayacağını yalnızca yüce rabbim bilir. Biz bilemeyiz ancak arkadaşınızın dileğinizi bilmesi gerekmiyor. Allah kabul etsin inşallah

 3. Busra dedi ki:

  Hocan baslarken abdest alip gunde 100 100 okuyup bitirmek istiyorum hergun baslamadan abdest almam mı gerek??

  • beytül ahzan dedi ki:

   her gün almanız zaten gerekir Büşra kardeşim. Guslünüz var ise şart değildir ancak alırsanız iyi olur

 4. RAMAZAN dedi ki:

  üniversite sınavına hazırlanan oğlum var.tavsiye ettiğiniz dualar varmıdır.yasin şerif,ayetel kursi,salatı tefriciye okuyoruz.

  • beytül ahzan dedi ki:

   en güzel duaları seçmişsiniz Ramazan kardeşim. Allah yolunu bahtını zihnini açık etsin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

 5. RAMAZAN dedi ki:

  selamünaleyküm hocam 4444 defa okunacak salatı tefriciyeyi 2 yada 3 kişi bölüşebilirmi aynı amaç için

 6. Mine dedi ki:

  Selamün aleyküm salâtı Tefriciye okunurken besmele çekilir mi

  • beytül ahzan dedi ki:

   Aleyküm selam. 4444 defa okurken her seferinde besmele çekmenize gerek yoktur. Dualarınıza başlarken abdestinizi alıp oturup bir defa besmele çekmeniz yeterlidir.4444 tefriyice arasında mola verirseniz ya da abdestiniz bozulursa, abdestinizi tazeleyip yeniden duaya oturmadan önce beslemenizi tekrar etmeniz lazım gelir. Hayırlı günler. Cenabı hak dualarınızı kabul eylesin

 7. Fatma yılmaz dedi ki:

  Anlamını okusam olur mu?

  • beytül ahzan dedi ki:

   elbette olur. Kutsal olan Arapça değil Allah’a ibadet etmektir. Arapça da Türkçe gibi bir dildir. Allah’ın arap kulları diğer kullarından daha değerli değildir.

 8. recep dedi ki:

  salatı tefriciye duasını 4444 kere değil de, daha fazla sayıda okusak yine aynı faziletlerinden faydalanabilir miyiz acaba?

  • beytül ahzan dedi ki:

   hangi duadan ne kadar fayda göreceğinizi neyin sevap olup olmayacağını kabul olup olmayacağını ancak Allahu Teala bilir kardeşim ama bizim bildiklerimiz kadarıyla adettendir ki 4444 salatı tefriciye duası okunsun. Sayıyı şaşırmamak için duamatiklerden kullanabilirsiniz. İçten okunan her türlü duanın, Salatı Tefriciye olsun, Ayetel Kürsi olsun fayda sağlayacağı kesindir. Öyle ki aynen salatı tefriciye için 4444 kez okumak gerekir dendiği gibi mesela Ayetel Kürsi’yi 7 kez okumak diye de bir inanış var ama Ayetel Kürsi duası her an her şekilde ve her sayıda okunabilir. O yüzden sanıyorum ki 4444 kere Salatı tefriciye okumak en ideali olmakla birlikte şart da değildir.