ANNE OLMAK…

Yazar: İlker Öğütçü Tarih: 17 Mayıs 2017 Genel 2 YorumDünyada ortalama 6 milyar insan yaşıyor peki ne anlama geliyor bu…

Bir düşünün 6 milyar farklı beyin ve düşünce , yüz binlerce farklı inanç farklı fikir kısacası her konunda hemen hemen ayrışmış bir topluluktan oluşurken bir konu var ki anne !! her inancın ortak değeri annelerimiz .

Ne güzel şeydir anne diyebilmek halen diyebilecek bir annemiz olması ne güzel.

Anne karnında başlayan ve tükenen bir ömür, bakıldığında bu kadar basit görünen bu yaşam şekli aslında ortalama bir hanım kardeşimizin anne olma yaşını 20 olarak hesap edersek. Küçük bir hesabın içine girelim bir çocuğun kendi  ayakları üzerinde durabilme yaşı 8 olsun ve 20 yaşındaki annemizin 8 yılını bir inceleyelim. Şimdi yaş ortalaması 30- 35 arası olan kardeşlerim bu söyleyeceklerimi daha iyi anlayacaklar genç kardeşlerim içinde ileri dönük bir fikir sahibi olacaklarını temenni ediyorum daha fazla uzatmadan başlayayım kulak verin kalemime EHLİ-BEYT.ORG  misafirleri.

Hayatını adamak en güzel yaşında! Sana muhtaç birini yaratanın lütfuyla dünyaya getirmek sonrası mı; Artık öyle  her istediğini her zaman yiyemezsin sonra gidemezsin her istediğin yere uykumu dedin! yok öyle ben uyursam sende uyursun uyanınca uyanmak koşuluyla tabi sonra hastalanmak öyle her ilacı içeyim demekte yok. Bak artık büyüdüm kendim bir yerlere emekleyerek gitmeye çalışıyorum ve bana nerden kötülük geleceğini bilmiyorum sakın peşimden ayrılma.

Artık konuşuyorum ve bu senin çok hoşuna gidiyor daha 8 aylıkken ağzıma ezber ediyorum bu kelimeyi ANNE.

O kadar çabuk geçtiki anne zaman ben büyüdüm büyürken sen yaşlandın ve bazen kendi çocuklarımdan sana zaman ayıramıyorum baksana bulaşık ütü okul ders derken akşam oluyor ve ben kendim için bile bir şeyler yapamıyorum affet beni anne biliyorum bazen telefon bile açamıyorum soramıyorum seni.

Ve sonrası bir ömrü sana adayan Anne artık ebediyete gitmiştir ve bu dünyada kalan mirası evlatlarıdır . ALLAH HEPİMİZE HAYIRLI BİRER EVLAT OLABİLMEYİ

NASİP ETSİN.

Etiketler:

Yorum Bırak

  1. ilos dedi ki:

    Agladım😭😖

  2. ilos dedi ki:

    Harika bir yazı çok anlamlı