Kitabın Adı: Rüya Tabirleri Külliyatı

Yazar: Hüseyin b. Muhammed İbrahim el-Tiflisi

Çevirmen: Latif Yılmaztekin, Metin Atam, Serdar Aytekin

Sayfa: 711

Yayınevi: Neva

 

Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

Rüya Tabirleri kitabı hemen herkesin ihtiyacı olan bir kitaptır. Çünkü her gördüğümüz rüyayı, rüya yorumlayan üstadlara anlatıp da yormalarını isteyemeyiz. Ulaşmak hem zordur  hem de bir-iki rüyadan sonra insan utanıyor… Elimizde güvenilir bir kitap olursa istediğimiz zaman bakıp rüyamızın tabirini öğrenebiliriz. Bu kitap da rastladığım en güvenilir kitap olduğu için tanıtımını yapmak istedim.

Eğer sizler de benim gibi rüya ile çok ilgileniyor ve gördüğünüz rüyaların tabirini merak ediyorsanız bu kitabı edinmelisiniz. Arka kapaktaki tanıtım yazısı:

A’dan Z’ye Rüya Tabiri Külliyatı

Elinizdeki kitap, Ebulfazl Hüseyin b. Muhammed İbrahim el-Tiflisi tarafından, aşağıdaki mercilerin tabirlerinden derlenmiştir.

İmam Cafer Sadık (a.s)

Yusuf Peygamber (a.s)

Danyal Peygamber (a.s)

Allame Meclisi

Muhammed b. Sirin

İbrahim Kirmani

Cabir Mağribi

İsmail b. Eş’as

Halid İsfahani

Abdus

Hafız b. İshak

Muhammed Sahune

Hamuni

Cahiz ve muasır ulema…

Rüya tabirleri yanı sıra; “Rüya nedir, kaç çeşittir, hangi rüyalar tabir edilebilir, tabirler ne zaman gerçekleşir, güncel hayatla ilgili rüyalar ne derece doğrudur, görülen rüyaların tabiri kişilere göre değişir mi, rüyalara yönelik sünnet ameller nelerdir?”  gibi daha birçok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.”

Yorum Bırak

 1. Remzi ZENGİN dedi ki:

  Hocam hayırlı günler
  Rüyamda namaz kılmaya gittiğim caminin yanındaki şadırvanda abdest almaya başladım, bu işi meslek edinmiş, gerçekten tanıdığım sürekli bu işi yapan bir bayan abdest alırken benden sürekli rahatsız edici bir şekilde para istedi.Abdesti bıraktım.Bayana bir şey vermedim gönderdim.Tekrardan Şia, yani inancımıza göre abdestimi aldım,fakat namaz kılmaya camiye giderken uyandım.(Ehli sünnet kardeşlerimizin gittiği cami)

 2. nurgül dedi ki:

  Helikopter gòrmek nedir

 3. ahmet dedi ki:

  saçları olan bebek kucağımda idi ve çıplak tı ben ono suyun altına tuttum ve o an bebek bana baktı .

 4. Dilan dedi ki:

  Merhaba canlar.. ben dün gece rüyamda Hz. Imam Hüseyinin ismini 3 keren arka arkaya tekrarladim.. Ya Hüseyin, Ya Hüseyin, Ya Hüseyin diye.. ne anlama geliyor acaba bana söyliyebilirmisiniz ?..
  iyi aksamlar

 5. necati dedi ki:

  eşimin rüyasını sizlere aktarmak istiyorum. bir alt sokağımızadan bizim binanın önüne kadar özel makam araçlarıyla dolu olduğunu anlatıyor. anlatılmayacak kadar kalabalık makam araclarını görüyor ve şaşkınlığından öylece kalıyor…

 6. betül dedi ki:

  SELAMUN ALEYKUM
  Sayın hocam ben rüyamda eşimin kalçasında iri iri siyahlaşmış yaralar çıktığını gördüm.çıbana benziyodu her biri yumurta kadar vardı.inşallah rüyam hayra çıkar

 7. beytül ahzan dedi ki:

  Selamun Aleykum
  Kardeşim ben rüya yorumlama ilmini bilmiyorum. Ama tek bildiğim rüyada ölmenin ömrün uzamasına işaret olduğu. Eğer düşüp öldüğünüzü gördüyseniz inşaallah ki ömrünüz uzayacaktır.
  Tabi rüyada çeşitli şeyler var ama dediğim gibi ben rüya tabir etmeyi bilmiyorum. İnşaallah hayırdır diyelim.

 8. ismail dedi ki:

  rüyamda annem eşim ve çocuklarım olduğu halde çok hızlı araç kullanırken kendimizi birden beyaz bulutların yükseldiği bir iskelede hala aracı hızlı kullanarak iskelenin ucundaki çuvala çarpıp denize düştüğümüzü gördüm