Rabbim Bizi Bağışla

Yazar: beytül ahzan Tarih: 4 Temmuz 2009 2.8K kez okundu Genç Kalemler Yorum Yok
Bu yazıyı değerlendirin

Ey esirgeyen ve bağışlayan yüce Allah’ım, sen tüm kullarını bağışla.Çünkü biz Sana o kadar isyankarız  ki … Verdiklerinle yetinmiyoruz.Biz gözümüz için gece gündüz şükretmenin bile yetmeyeceğini bilirlen, biz hala Sana sebep soruyoruz…


Rabb’im kullarını çok farklı şekilde sınav edersin.Şüphesiz ki Sen her şeyin en iyisini bilirsin.Sen Hz. Muhammed’i, Hz Ali’yi, Hz. Huseyin’i ve daha birçok değerli kullarına bile ne kadar ağır koşullar altında yaşatmışken biz kendi yüzümüzden başımıza gelenlerden Seni sorumlu turuyoruz.

Rabb’im Sen kullarını hidayet et! Şüphesiz ki Sen istemediğin hiç kimseyi doğru yola ilemezsin…

Hz. Zeynep; hayatındaki en değerli yakınlarını , aşağıların en aşağısı tarafından şehit edildiğine şahit oldu.Bunları Sana kurban olarak sundu ve kabul etmeni istedi.Kufe’ye giderken saçları bembeyaz oldu.Rabb’im Sen Hz. Zeyneb’e nasıl bir sabır vermişsin ki bunlara dayanabildi?? Bu çağdaki kulların neye dayanıyor?! Her seferinde Sana yaptığı isyan değil mi ?

Allah’ım şüphesiz ki Sen hiçbir kuluna kaldıramayacağı yük yüklemezsin.Sen kullarını seversin, onlara en yakın Sensin.Ya Rabb kullarını sınav ederken onları doğrı yoldan sapmaktan koru…Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Ellerini üstümüzden çekme.Bizi bu dünyada tek başımıza bırakma…

Rabb’im tek sığınağımız ve medet kapımız Sensin.Ne olur bizlerden yüz çevirme.Resul ve Ehlibeyt hürmetine bağışla bizleri….

Allah’ın selamı Hz. Muhammed (saa) ve onun pak Eklibeyt’ine  (as) olsun…..

KÜBRA AYDIN

Yorum Bırak