eba girişOku! denilen lafı duymuşsunuzdur elbet. Peki bu söz ne için söylenmiştir?

Oku sözü bit tabi ki kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’i okumak için söylenmiştir ancak insanlara Kuranı Kerim’in okunmasının emredilmesindeki tek amaç iman etmek değildir. Kitaplar ve din olgusu zaten Allahu teala tarafından bizlere yol yön göstermek, disiplinimizi sağlamak için gönderilmiş, biz Müslümanlara armağan edilmiştir.


Eğitim ve öğretim, hem erkek çocuklarımız için hem de kız çocuklarımız için dinimizde de oldukça ehemmiyet verilen bir konudur zaten son yıllarda devletimiz de eğitime katkıda bulunabilmek için çok radikal değişikliklere gitmiştir. Özellikle de ülkemizde yaygınlaşan EBA ağı yani uzun adıyla Eğitim ve Bilişim ağı devlet destekli bir şekilde ortaya konan, dijital bir eğitim ve öğretim ağıdır.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Eba sistemine giriş nasıl yapılır, üyelik nasıl olur ve Eba ile ilgili tüm diğer bilgiler ve detaylar için yukarıda linkini paylaşmış olduğumuz sitemize gidebilirsiniz.

EBA Nedir Ne İşe Yarar?

Eba; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilip yürütülen, hem öğrencilerin eğitim sürecinde hem de öğretmenlerin öğretim sürecinde kaynak olarak kullanabilecekleri pek çok modüle sahip, oldukça geniş içerikli bir sosyal platformdur.

Eba platformu sayesinde eğitimciler kendi ürettikleri ya da kaynak olarak buldukları tüm içerikleri, metin dosyası, animasyon, görsel, video, PDF ve daha pek çok farklı formatta diledikleri gibi çevirimiçi olarak yayınlayabilirler, diğer eğitimci ve öğretmenlerin hazırlamış ve yayınlamış oldukları tüm içeriklere ve sunumlara ulaşabilir, istedikleri içeriğin çıktısını da alarak ya da derslerinde doğrudan interaktif bir biçimde kullanabilirler.

Eba içeriklerinin hepsi, alanında uzman eğitimciler tarafından ahlaka uygun konularda ve MEB müfredatına uygun bir şekilde hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.

Okula devam eden öğrenciniz kız öğrenci ya da erkek öğrenci olsun farketmeksizin EBA’ya giriş yapıp, eğitimcilerin paylaşmış oldukları fayda dolu içeriklerden ve ders konulardan sonuna kadar yararlanmalarını sağlayıp, öğrencinizin Allah’ın izniyle vatana millete, anasına babasına ve en önemlisi de topluma faydalı bir birey olarak yetişmesine gönül rahatlığıyla katkıda bulunabilirsiniz.

EBA ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Dersleri:

Güzeller güzeli kitabımız Kuranı Kerim’de emredilenler ve güzeller güzeli dinimiz İslam dinin gerektirdiği hususlar konusunda aydınlatıcı ve bilgilendirici nitelikte konuların işlendiği Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersine ait, MEB müfredatına ek olarak, müfredatla uyumlu ama daha genişletişmiş kapsamda pek çok içeriğe de hem kendiniz hem de çocuğunuz için erişebileceğiniz bir platform EBA.

Ne yazık ki bazı okulllarda, müfredatta olmasına rağmen okutulmayan dini konuları evde çocuğunuza eğitim bilişim ağı EBA platformu yardımıyla fazlasıyla telafi edebilirsiniz.

Yorum Bırak