Hayırlı Bir Kısmet Çıkıp Evlenmek İçin En Etkili Dua

Yazar: beytül ahzan Tarih: 5 Aralık 2017 57.3K kez okundu Dua, Genel 50 Yorum

Evlenmek isteyenler için dua arayan mümin ve mümine kardeşlerimize özel hazırladığımız yazımızda, hayırlı bir kısmet nasip olması ve hayırlısıyla Allah’ın razı geldiği bir eş adayı bularak evlenmek isteyenler için etkili duaları paylaşacağız.

İslami evlilik şartlarına göre yapılacak gösterişsiz bir düğün ile hayırlısıyla başlayacak güzel bir evliliğe ve doğru eşe rast gelebilmek için Allah’a yakarın. İşte evlenmek isteyenler için kısmet açan hayırlı nasip kısmet ve evlilik duası


evlenmek için dua

Bekarlara Evlenmek İçin Dua

Uzun zamandır hayırlı bir eş sahibi olup Allahu Teala’nın izniyle evlenmek isteyen ama bir türlü kısmetine denk gelemeyen kişilerin okuyabilecekleri en etkili duaları sizlerle bir bir paylaşmak istiyoruz.

Nasip kısmet ancak Allahtandır. Kötü bir eş ile kurulacak hayırsız bir evlilik bağı yerine, hiç evlenememek daha yeğdir ancak bekar şekilde kendini yalnız hisseden, bir an önce hayırlı bir kısmet ile evlenip aile kurma arzusu içinde olan iyi niyetli kişilerin bu dileklerini rablarına en kısa yoldan ulaştırabilecekleri, bazı kişilerin sayesinde çabucak evlendiklerini iddia ettikleri pek çok sure, dua ve ibadet şeklinden bahsetmek istiyoruz.

Hemen Evlenmek için Etkili Dua

Hadid Suresi kısmetli bir izdivaç yapmak için en etkili dualardan bir tanesidir. Evlenmek isteyen kişinin bu duayı her gün abdestli bir şekilde namazlarından sonra okuması en kısa sürede uygun bir eş adayı bulmasına vesile olacaktır.

Evlilik için Hadid Suresi Okunuşu:

‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’

Anlamı: 

İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

 

Taha Suresi ise yine Allahu Teala’dan hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gereken, günde 66 kez okunmasının hayırlı olduğu rivayet edilen güzel bir izdivaç duasıdır.

Kısmet Açmak İçin Taha Suresi Arapça Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

Anlamı: 

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

 

Müslümanlar İçin Uygun Eş Adayı Nasıl Olmalıdır Nasıl Bir Evlilik İçin Edilen Dua Kabul Olunur

Evlenmek için hayırlı bir kısmet, eş adayı bulmak, çabucak uygun biriyle tanışıp aile olmak isteyen kişiler bol bol Allah’a dua etmeli ve dileklerini arzularını saati denk gelene kadar daima ve arka arkaya yaradana iletmelidirler. Dualarının kabul olup olmayacağı, yaradanın kendilerine uygun bir kadın, bir erkek gönderip göndermeyeceğini ancak O bilir.

O yüzdendir ki her türlü arzu, dilek ve istek duası etmeden önce Allah’dan her şeyin hayırlısı istemek dilemek gerekir.

İslam’ın şartlarını layığıyla yerine getiren bir erkek için uygun eş adayının, imanın ve İslam’ın şartlarını ve gerekliliklerini yerine getiren, evliliğin yükümlülüklerini kaldırabilecek ve bir evi, kocasını, kocasının ailesini ve çocuklarını çekip çevirebilecek, güzel ahlaklı, güler yüzlü ve güzel gönüllü bir hanım olması, iki tarafın da evliliğinin hayırlara vesile olabilmesi için önemlidir. Evlilik duası okurken de bir an önce ne olursa olsun bir izdivaç yapıp rastgele bir yuva kurmak için değil, bu özelliklere sahip uygun bir eş adayıyla karşılaşmak için dua etmek gerekir.

Kısmet Açmak İçin Okunacak Kuranı Kerim Ayetleri

 

 1. Vel fecri. Ve leyalin ‘aşrin. Veşşef’ı velvetri. Velleyli iza yesri. Hel fiy zalike kasemün liziy hıcrin. 
 2. Ve cealna mim beyni eydihim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun. 
 3. İnna fetehna leke fethan mubiyna.
 4. Nasrun minallâhi ve fethun karîb(karîbun) 
 5. Ya hayral Fatihine bi rahmetike ya erhamer rahimin.Yukarıdaki ayetler bir kâğıda yazılıp üzerinde taşınılırsa evlenmek için hayırlı bir kısmet bulunacağı gibi hayırlı bir yuvada kurulacaktır.
 6.  İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten yercûne ticâreten len tebûr(tebûre). (Şüphesiz, Allah’ın kitabını okuyanlar, namazı kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden, gizlice ve açıktan Allah yolunda harcayanlar, asla zarar etmeyecek bir ticaret umabilirler.)
 7. Li yuveffîyehum ucûrehum ve yezîdehum min fadlih(fadlihi), innehu gafûrun şekûr(şekûrun). (Allah, kendilerine mükâfatlarını tam olarak versin ve kendi lütfundan daha da artırsın diye (böyle yaparlar). Şüphesiz O, çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir.)

Kısmet Açıp Evlenmek İsteyenlere Esmaül Hüsna:

Allah’ı hatırlarsanız, O da sizi hatırlar. Allah’ın güzel isimleri, birbirinden güzel 99 ismini içeren Esmaül Hüsna’yı okuyan, zikreden ve dinleyen kişiler, sonrasında izdivaç etme arzularını dile getirir, içten bir şekilde isterlerse Allahın izniyle dilekleri kabul eder, en kısa sürede güzel bir eş adayı ile rast gelirler.

Nihat Hatiopoğlu Tarafından Önerilen En Güzel Evlilik Duası:

Nihatp Hatipoğlu hocamız da aşağıdaki videoda evlenmek isteyenlerin nasıl dua etmeleri, hangi duaları yapmaları gerektiğini güzel bir şekilde açıklıyor.

Gelin bir de hocamızın ağzından dinleyelim; Diyor ki; “Allahım “şu şu şu kişi” benim için hayırlı ise  nasip et.bu kişi benim dünyam ve ahiretim için hayırlı ise hayırlı kıl ve nasip et”

Kuranda Geçen Hayırlı Bir Eş Sahibi Olmak İçin Okunacak Diğer Dualar:

Sevdiğinle Evlenmek İçin En İyi Dua Esmai Şerif

Arapça Okunuşu: “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi !”

Esmai Şerif Duası Anlamı: “Ey her sıkıntı anında yardımcım,her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendğinde ümidim! Yâ Gıyâsi!.

Yukarıdaki Esmai Şerifi sık sık okuyan mümin ve mümineler, Allah’ın izniyle sevdiklerine kavuşur, hayırlı bir evlilik yaparlar

Hayırlı Evlilik ve Evde Huzur İçin Ayetel Kürsi Duası

Ayetel Kürsi duası her eve, her haneye ve iş yerine kısmet getiren, hayır yağdıran çok etkili bir duadır. Okunuşu ve faydaları ile ilgili Ayetel Kürsi duası yazımıza bakınız.

Hayırlı bir evlilik dileyen kişiler Ayetel Kürsi de okuyabilirler.

Sizin de evlenmek için dua yaptığınız yöntemler varsa bizimle yorumlar ile paylaşınız.

Yorum Bırak

 1. Sefer Çimen dedi ki:

  Selamü Aleyküm

  Yaş 29. Hali islami konuşan.Yüzü nurlu biraz boylu (en az 1.65 .) Olmalı diye düşünüyorum. Namaz da kılmalı maddi konuları takılmıyorum. İkamet istanbuldayım. 0537 375 69 46

 2. Ercan dedi ki:

  Selamun aleyküm Hayırlısı olur inşallah Adım Ercan 32 yaşındayım izmir de yaşıyorum kendi evimde kalıyorum evlenmek isteyen ciddi bayanlar 25 35 yas arası arayabilirler iletişim numaram
  05434085789

 3. Ercan dedi ki:

  Selamun aleyküm Hayırlısı olur inşallah Adım Ercan 32 yaşındayım izmir de yaşıyorum kendi evimde kalıyorum evlenmek isteyen ciddi bayanlar 25 35 arası arayabilirler hayırlısı olur inşallah
  05434085789

 4. Ünver dedi ki:

  Merhabalar.Ben Ünver.Denizliliyim.45 yaşındayım.Lisans mezunuyum.Alkol,sigara kullanmıyorum. Bir otelde resepsiyonistim. 177 boy, 85 kiloyum. Allah ın izniyle evlenmek istiyorum.Denizli ve çevresi olursa iyi olur.

 5. esra dedi ki:

  Adam gibi adam olan arasin niyetim evlilik delikanli olmayan aramasin 05306318468

 6. Cesur dedi ki:

  Merhaba ben Gaziantep den Cesur gerçekten ciddi olarak evlenmeyi düşünüyorum, eğer beni ciddi düşünen 20-35 yaş arası bayanların ciddiyseniz 05428303426 arayabilirsiniz

  • Cesur dedi ki:

   Merhaba ben Gaziantep den Cesur gerçekten ciddi olarak evlenmeyi düşünüyorum eğer benim gibi ciddi düşünen 20-35 yaş arası bayanların gerçekten ciddiyseniz 0542 840 34 26 whatsap var aramanizi bekliyorum

 7. Gunes dedi ki:

  Gunes. azeriyim. azerbaycanda yasiyorum.29 yasindayim. hic evlilik yapmadim.iyi bir insanla evlenmek istiyorum.

 8. Ramazan dedi ki:

  Selam herkese hayırlısı InşaAllah

 9. Dfbbh dedi ki:

  En güzeli Allahın isimleriyle istemek

 10. Hilal dedi ki:

  Rabbim herkese hayırlı imanli ebedi evlilikler nasip etsin

 11. Suat dedi ki:

  Hayırlısıyla evlenmek istiyorum Manisa’da yaşıyorum 35 yaşındayım bir vesile olur inşaAllah 0553 651 27 15

 12. Suat dedi ki:

  Nasip olur inşallah adım Suat 35 yaşındayım Manisa’da yaşıyorum kendi ailemle kalıyorum evlenmek isteyen ciddi bayanlar 25 35 arası arayabilirler hayırlısı olur inşallah tel 0553 651 27 15 (Manisa ve İzmir)çevresi

 13. Suat dedi ki:

  Hayırlısı olur inşallah adım Suat 35 yaşındayım Manisa’da yaşıyorum kendi ailemle kalıyorum evlenmek isteyen ciddi bayanlar 25 35 arası arayabilirler hayırlısı olur inşallah tel 0553 651 27 15 (Manisa ve İzmir)çevresi

 14. Ramazan dedi ki:

  Bende ramazan 1987 dogumluyum ciddi Allah korkusu olan bir hanim efendiyle evlenmek isterim muhendisim

 15. İbrahim dedi ki:

  selamaleykum ben ankaradan ibrahim 1989 doğumluyum boy 187 kilo 84 ankara da imamım daha önce hiç evlenmedim kızılcıhamamın karakaynaklar köyünde imamlık yapmaktayım ve Ankara ve çevresinden ciddi evlillik düşünen bayanları bekliyorum. yabancılarla kesinlikle ilgilenmiyorum sadece ankara ve çevresi eger ankaraya da gelebilecek olan varsa görüşelim (lütfen sanal arkadaşlık için eklemeyin)

 16. Tekin erdal dedi ki:

  hat7557hat@gmail.com 28 yaşndayım Allah ın izniyle evlenmek niyetiyle hayırlı bir eş nasip olur inş. Tanışmak isteyen varsa mail yazabilir hayırlı günler dua ile..

 17. Ece dedi ki:

  Ne iş yapıyorsunuz mehmet bey

 18. Ömer dedi ki:

  Merabalar ewlenmek istiyorum istanbuldan ömer yaşım 30 kumral mavi gözlü uzunboyluyum 20 ile 27 yaşında ewlenmek isteyen bayanların aramasını bekliyorum 05534849273

 19. Abdullah dedi ki:

  Hayırlısı olur inşallah Adım Abdullah 32 yaşındayım istanbulda yaşıyorum kendi evimde yanlız kalıyorum evlenmek isteyen ciddi bayanlar 25 35 arası arayabilirler hayırlısı olur inşallah
  05422962387

 20. Alparslan dedi ki:

  Selâm 84 doğumluyum ismim Alparslan İstanbul’dan artık yaşımın geldiği ve geçtiğini düşünüyorum evlenmek istiyorum inşallah Allah kabul eder 551 165 72 18 ciddi düşünen olursa Allah için sevinirm

 21. iltaç yeniaydın dedi ki:

  mert manavi 20 şubat 1997 balık burc erkeği ben 2temmuz 1985 yengeç kızı iltaç yeniaydın allahım muradımızı ver mutlu evlilik ver

 22. Mehmet topal dedi ki:

  Hayırlısı olsun inşaAllah evlenmek istiyorum yaşım 27 hatayda yaşıyorum 23 ile30 yaşına kadar arayabilirsiniz 05378747495

 23. Elif dedi ki:

  Rabbim herkesin gonlune gore nasip etsin

 24. Ali dedi ki:

  Selamun aleyküm Yaşım 40 İstanbulda yasıyorum ciddi niyeti gercekten evlilik olan maneviyata önem veren bayan la tanışıp nasipse hayatımı birleştirmek istiyorum evlilik düşünen ciddi bayan olursa irtibata geçebilirsiniz 05330135527 Rabbim herkese hayırlı olanı nasip etsin inşallah

 25. Timur dedi ki:

  Selamunaleykum,

  kismet acma duasi üzeri sorum olacak. ayet Taha suresinden degilde tevbe suresinden degil mi ?

  Kısmet Açmak İçin Taha Suresi Arapça Okunuşu:

  Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).