la İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Zikri

Yazar: beytül ahzan Tarih: 20 Aralık 2017 38.8K kez okundu Genel 4 Yorum

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasını okumanın sırları, fazileti, duayı 100 kere okuyunca nelere erişilebileceği gibi konuların yanı sıra, la ilahe illa ente sübhanekenin Türkçe okunuşunu, Arapça yazılışını, duasının Türkçe’ye çevirisindeki anlamını sizler için hazırladık.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin ile darda kalanlar için yardım dileme duası


La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin aslında bir dua değil bir zikirdir yani aklınıza geldikçe söyleyebileceğiniz, her daim sevabı ve faziletleri pek çok olan bu zikir sayesinde Allahu Teala’nın adını anabilir, büyüklüğünü övebilirsiniz.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin Anlamı Nedir?

“Senden başka hiç bir ilah yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim. Muhakkak ki ben zalimlerden oldum”

Söz Nereden Gelmiştir?

Yunus A.S.’ın Yunus balığının karnındayken, sıkıntılı ve çaresiz bir durumdayken, Allah’ın adını anıp kudretini haykırarak yardım dilemek için kullanmış olduğu duadır.

Kendisinin de zalimlerden biri olduğunu söyleyerek, hatasının farkında olduğunu ve pişmanlığını yaradana karşı dile getirmekte ve “La ilahe illa ente sübhaneke” diyerek Allahu Teala’nın varlığına birliğine ve dirliğine tekrardan şehadet ederek, onun gücüne, kudretine övgüler yağdırarak, içinde bulunmuş olduğu o en sıkıntılı korkunç durumdan kendinisi tez vakitte kurtarması için dua etmek için kullanmıştır.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin i Zikretmenin Faziletleri

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed S.A.V tarafından da övgüyle bahsedilen bu zikri, her kim darda, içinden çıkmaz bir durumda kaldığında okursa, Allahu Teala sesini mutlaka duyacaktır ve kuluna müthiş kudreti ile yardım elini uzatacaktır.

Her kim ki La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasını her aklına geldiğinde okur; 

 • Hastalıklardan Kurtulur
 • Maddi darlıklardan kurtulur
 • Eşi tarafından şiddet görmekten kurtulur
 • Çocuklarının huysuzluğundan kurtulur
 • İş Yerinde yaşanan huzursuzluklardan kurtulur

Bilhassa içinden çıkamayacağını sandığı en korkunç ve karanlık zor anlarda okunduğunda faydasını gösteren bir duadır.

Kaç Defa Okunmalıdır?

Bazı kaynaklarda 40 defa bazı kaynaklarda ise 100 defa okunmasının faydalı olacağı söyleniyor olsa da, bu zikri, darda kalan, sıkıntıda olan bir müminin, Allah’tan yardım dilemek için her daim güzel niyetleriyle ne kadar sayıda okuyabilirse o kadar sayıda okuması faydalı olacaktır.

Hz. Muhammed La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin Hakkında Ne Demiştir?

Peygamber Efendimiz de buyurmuşlardır ki; Yunus kardeşimizin balığın midesinden çıkana kadar yaradanımıza sesini duyurmak için durmadan, onlarca yüzlerce kez okuduğu bu duayı okuyan Müslümanlar, Allah’ın izniyle içinde bulundukları çaresiz durumda tez vakitte kurtulacaklardır.

Hastalıklar İçin La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin

Hasta olan ya da hastası olan, şifa bulamayan kişiler, önce güzel bir abdest aldıktan sonra kıldıkları namaza ek olarak 2’şer rekat daha namaz kılar ve her namazın ardından 40 defa La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin derlerse, Allah’ın izniyle en kısa süre içerisinde hastalık mucizevi bir şekilde bedenlerini terkeder.

Allah’dan başka ilah yoktur ve onun gücü her şeye yeter, geçmeyecek geçmez çaresi şifası yok denen hastalıklara bile parmağının bir şıklatmasıyla bütünüyle şifa verecek olan bir tek O’dur.

O yüzdendir ki zorda olan, hasta olan, derdine derman arayan, çaresiz ve çıkmazda olan her kim varsa, Müslümanlığın şartlarına ve kaidelerine uygun ortamlarda ve vaziyetlerde sık sık La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin ı zikrederek Allah’dan yardım dilemelidir.

Sesleri mutlaka ki duyulacaktır.

Duanın okunuşu:

Yorum Bırak

 1. Ayhan özevin dedi ki:

  Hemde adap yaparak tevbe et olacaktı klavye hatası

 2. Cüneyt BAĞCI dedi ki:

  http://www.ehli-beyt.org/genel/la-ilahe-illa-ente-subhaneke-inni-kuntu-minezzalimin.html/

  yukarıda linkini verdiğim sayfanızda

  Hastalıklar İçin La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin

  Allah’dan başka ilah yoktur ve onun gücü her şeye yeter, geçmeyecek geçmez çaresi şifası yok denen hastalıklara bile parmağının bir şıklatmasıyla bütünüyle şifa verecek olan bir tek O’dur.

  Allahın parmağı yok ki şıklatsın. Allah’a şekil vermek doğru mu ? yayınladığınız yazıları kontrol ederseniz iyi olacak.

  • beytül ahzan dedi ki:

   Cüneyt Bey bu bir mecazdır. Kulların, Allah’ın kudretini anlaması için yapılmış bir mecazdır. Allah’ın ağzı da yoktur, dili de yoktur ama Allahü Teala şunu buyurmuştur, bunu söylemiştir diye bahsederiz.

  • Ayhan özevin dedi ki:

   Güzel kardeşim.ne mecazi.ben okadar muceddidin Mütercimin evliyaullahın kitabını okudum böyle bi şeye ilk defa şahit oluyorum.sana tavsiyem hesap gününden korkuyorlar hemen sil ve tevbe et hemde adaptörü yaparak tevbe et.anladın sen onu