Annemin Gözüyle Ağladım / Habib Mert

Yazar: beytül ahzan Tarih: 16 Eylül 2009 4.6K kez okundu Kitap Tanıtımı 7 Yorum
Bu yazıyı değerlendirinKitabın Adı: Annemin Gözüyle Ağladım

Yazar: Habib Mert

Sayfa: 204

Yayınevi: Kerbela


Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

“Annemin Gözüyle Ağladım” kitabı “Habib Mert”in yazmış olduğu dini hikaye kitabıdır. İçinde birbirinden güzel dini hikayeler var. Kitap ismini ilk hikayesi olan “Annemin Gözüyle Ağladım”dan almış. Habib Mert’in diğer kitapları gibi bu da çok akıcı.

Kitabın arkasındaki tanıtım yazısı(ilk hikayeden alıntı):


“Canım oğlum; her şeye rağmen bunu bilmeni isterim ki, bütün analık hakkım sana helaldir.Ben haram mal yemedim. Bu yüzden benim sütümü emen biri de haramzade olamaz.Eminim ki en yakın zamanda doğruyu görecek ve Allah’ın rahmet kapısına sen de varacaksın. Seni canından çok seven annen…”

Kerem, okuduklarına inanamıyordu. Şuursuz bir şekilde olduğu yerde donmuştu sanki. Canlılığına şahadet eden tek şey, yanaklarından süzülen iki damlaydı. Biri kendi gözünden, diğeri de annesinin gözünden süzülmüştü yanaklarına. Bir eliyle kendi gözünü siliyordu, diğer eliyle annesinin gözünü…”


Yorum Bırak

 1. ibrahim dedi ki:

  Elinize sahlik ama kitabin yuz kismi bana biraz sakincali gibi geldi siz daha iyi bilirsiniz ama tek göz isareti genelde ilimunati isarati oldugu sebebten dolayi gorusumu yazmak istedim

 2. nevzat yaman dedi ki:

  selam lar olsun sevgili hocam bu esriniz le beni kitaplara bağladınız size sonsuz teşekkürler biz gençlerin, tabiri caizse biz cahillerin dikkatini böyle güzel yerlere çekerek farkında olmadan yanlış şeylerden uzak tutmayı başardığınız için ellerinizden saygıyla öpüyorum hocam benim annem 2012 şeker bayramından beri sakarya devlet hastanesinde yoğun bakımda yatmakta bu kitabınız o yüzden takiplerimde dikkatimi çekti bu kitabı okurken emin olun annemin gözüyle ağlicam size şimdiden sonsuz teşekkürler.NEVZAT YAMAN SAKARYA

 3. Ufuk SAĞLAM dedi ki:

  Elinize sağlık güzel bir eser olmuş gerçekten okunmaya değer. . .

 4. emre dedi ki:

  tebrikler , gerçekden okunmaya değer bir kitap !

 5. zeynep gölçek dedi ki:

  sizi coooookk seviyoruzz

 6. zeynep gölçek dedi ki:

  hocam cok güze olmus

 7. ahmet dedi ki:

  daha önce okumuştum çok güzel bir kitap