Doğruların Öyküsü 1-2 / Murtaza Mutahhari

Yazar: beytül ahzan Tarih: 14 Şubat 2010 3.6K kez okundu Kitap Tanıtımı 1 Yorum


Kitabın Adı: Doğruların Öyküsü 1-2


Yazar: Murtaza Mutahhari

Çevirmen : Habib Mert-Resul Nur

Sayfa:164/ 172

Yayınevi: Kitapsever


Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

“Doğruların Öyküsü” Murtaza Mutahhari’nin iki ciltlik öykü kitabıdır. Öyküler yaşanmış gerçek öykülerdir. Hz. Muhammed (saa) zamanından, Hz. Ali (as) zamanından ve diğer İmamların (as) zamanından yaşanmış hikâyeler… Kitabın arkasındaki tanıtım yazısı kitabı yeterince tanıtıyor aslında. Birkaç hususu açıklayayım:

İki ciltlik bir kitap. Sayfa sayısını belirtirken 164/172 yazdım. Birinci kitap 164, ikinci kitap 172 sayfa. Birinci kitabın resmini ekledim ikinci kitabın da kapağı aynı. Arkalarındaki tanıtım yazıları da aynı.  Arka kapaktaki tanıtım yazısı:

“Doğruların Öyküsü, İslam dünyasının en saygın düşünürlerinden Murtaza Mutahharî’nin kaleminden çıkmış  seçkin bir eserdir. Büyük düşünür, kendisinden beklenmeyen ama ortaya çıktıktan sonra herkesin büyük beğeniyle karşıladığı bir eser sunmuştur.

Eser, 1966 yılında UNESCO tarafından ödüllendirilmiş, hem İran’da hem de tercüme edildiği diğer ülkelerde büyük ilgi görmüştür.

Doğruların Öyküsü, gerçek tarihî olayların tarih kaynaklarından alınarak, güzel bir dille sunulmasından oluşan hikâyeler dizisidir. Hikâye türü eserde dilin önemi göz önünde tutularak kitabın akıcı, cazip bir dille çevrilmesine özen gösterilmiştir.

Doğruların Öyküsü, okunması zevk veren, ibret dolu kısa hikâyeleriyle aynı zamanda sizi İslam tarihinin fazilet, hoşgörü ve hikmet dolu iklimine götürecektir.”