Evimiz Cennetimiz / Üstad Dr. Seyyid Cevad Mustafavî

Evimiz Cennetimiz / Üstad Dr. Seyyid Cevad Mustafavî

Eyl 17, 2009 1 Yazar: beytül ahzan


Kitabın Adı: Evimiz Cennetimiz

Yazar: Üstad Dr. Seyyid Cevad Mustafavi

Çevirmen:  Serdar Aytekin

Sayfa: 312

Yayınevi: Neva


Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

Sizlere  “Üstad Dr. Seyyid Cevad Mustafavî”nin “Evimiz Cennetimiz” adlı kitabını tanıtacağım. Şuan kitabın sadece ilk cilti çıkmış durumda devamı da çıkacak inşaallah..

Kitap hakkında birkaç bir şey yazıp arkasındaki tanıtım yazısını ekleyeceğim. Evlenmek isteyen veya evlenmiş olan herkese okumasını öneririm. Kitapta konular ders ders işleniyor. Mesela yazar : 1. Ders’de seslenmek konusunu anlatıyor. Yazar her yazının sonunda ayet ve hadislerle yazdıklarına delil getiriyor. Evlilik ve aile bölümünde bu kitaptan alıntı yaptığım birkaç konu var, isterseniz bakabilirsiniz.

Arka kapaktaki tanıtım yazısı:


“Günümüzde, gençlerin evlenememelerinin nedeni olarak ekonomik sorunları, ebeveynlerin olayın önemini kavrayamamalarını, evliliğin gereksiz ve değersiz görülmesini örnek olarak gösterebiliriz. Bazen bütün bu engelleri aşıp da evlenebilenler, evlilikleri döneminde birçok sorunlarla karşılaşırlar. Bu sorunlar zaman zaman huzursuzluğa, kimi zaman da boşanmalara neden olmaktadır. Hatta önemsemeyen küçük sorunlar bile bazen büyük çekişmelere neden olabilmektedir.

İşte, elinizde ki kitap, bu sorunları tümüyle gidermeyi veya en aza indirgemeyi amaçlayan büyük bir çalışmanın ürünüdür.

Kitapta geçen düsturlara uyulduğu takdirde aile ocağının cennete dönüşmemesi için hiçbir neden olmayacaktır. Çünkü bu düsturların tamamı, insanı her yönüyle tanıyan yüce yaratıcının ve O’nun seçtiği ilahî rehberlerin (a.s) emir ve tavsiyelerinden oluşmaktadır.

Allah’tan, tüm Müslümanlara ömür boyu mutlu ve huzurlu bir yaşam inayet etmesini dileriz. / Mütercim”