Sadece Yıldızlar Şahitti / Habib Mert

Yazar: beytül ahzan Tarih: 11 Eylül 2009 4.9K kez okundu Kitap Tanıtımı 2 YorumKitabın Adı: Sadece Yıldızlar Şahitti

Yazar: Habib Mert

Sayfa:192

Yayınevi: Kerbela


Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

Sizlere “Habib Mert”in “Sadece Yıldızlar Şahitti” kitabını tanıtacağım. Kitabın türü dini romandır.  Çok akıcı bir kitap. Elimden bırakmak bile istemiyordum.Bulursanız mutlaka okuyun derim.Buyrun kitabın arkasındaki  tanıtım yazısı:

“Nihayet nikah töreni sona ermiş, küçük bir kalabalık sessiz sedasız iki genci getirip evlerine bırakmışlardı.Artık o soğuk ve yalnızlık hissiyle donanmış ev, sımsıcak bir duygu esnemesiyle sarıp sarmalamıştı o iki öksüz yüreği.O ev ki, onların sonsuzluk duygusundan  yonta yonta, aşk, bağlılık ve sadakat yeminleri ettikleri, Zehra’nın eviydi. Simsiyah gecede onları bu mübarek evde kutlamaya gelen biri vardı ama. Kır atın üstünde gülümseyen güneş yüzlü İmam… Öyle bir gelişti ki, sessizliğin soluk aralıklarında, esneyen bir güneş demeti gibi sokuluvermişti karanlığın parmak uçlarına.O kutlu ziyarete kimseler şahit olamamıştı.Yusuf ve Tuba bile…Gecenin burcuna doğan o güneşe, sadece yıldızlar şahitti.”


Yorum Bırak

  1. beytül ahzan dedi ki:

    “…Allah gittiğin yerde utandırmasın güzel anam. Mekânın cennet olsun. Garip bir duygu ama sanki alıştım gibi öldüğüne. Rabbani bir teselli çöküverdi birden isyanvari haykırışlarıma. Sanki nurani bir el, silip süpürdü içimde çöreklenmiş olan korku ve çaresizliği. Güzel anam! Hep derdin ya “Derdi veren Allah, sabrı da beraberinde verir” diye. Haklıymışsın. Seni öyle cansız, öyle uzak görünce, bir anda gaflete düştüm. Kendimi yalnız, biçare hissetim. Bir anda sahipsiz olmadığımı, koruyan ve gözeten Allah’ı, her an salih gönüllerle beraber olan imamım Mehdi’yi yanı başımda hissettim. Allah, Peygamber ve Ehlibeyt’i seni de yalnız bırakmasın inşallah. Benim o sübyan beynimi böylesi bir mücevheratla süslediğin için sana minnettarım. Yoksa halim ne olurdu?  Kime sığınır, kimsen yardım isterdim? Allah ruhunu şad, akıbetini hayır etsin anam.” [Sayfa:13]

  2. ali dedi ki:

    habib mert benim eski hocam

    bu kitabını çok beğenmiştim bütün kitaplar çok güel