Tağutlar Tuğyan Edince / Mahmut Hekimi

Tağutlar Tuğyan Edince / Mahmut Hekimi

Oca 19, 2010 0 Yazar: beytül ahzan


Kitabın Adı: Tağutlar Tuğyan Edince

Yazar: Mahmut Hekimi

Çevirmen : Kadri Çelik

Sayfa:94


Selamun Aleykum Ehlibeyt Dostları

“Tağutlar Tuğyan Edince” kitabı dini romandır.”Yabancı Bir Adada Tağut” ismiyle de bilinir. Çok akıcı bir üslup ile yazılmış. Bir solukta okunacak bir kitap. Okuyunca halinize şükredeceğinize eminim. Çünkü romanın geçtiği adada Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplar okumak, bulundurmak yasak…Bulursanız mutlaka okuyun inşaallah…  Arka kapaktaki tanıtım yazısı:

“Ey Spartaküs’ün önderliğinde zalim Roma İmparatorluğunun kan içici asillerine, insanlık ve özgürlük bayrağıyla isyan eden köleler! Sizler, çekinmeden Sezarın kanlı ve cellât kılıcı altında can verdiniz, ama zillet ve köleliği asla kabul etmediniz. Şahit olun ki, bende burada, kurtuluş bayrağını elime alarak sizin gibi kıyam ediyorum. Siz ey Bedirin aslanları! Ey Hayber savaşındaki tevhit erleri, Ey Kerbela şehitleri! Yaralı olan bana ve şu yabani cellâda iyi bakın. Şahid olun ki, ben zillet içinde yaşamayı asla kabul etmedim. Mahrumiyet ve yoksulluk sahnesi karşısında, asla seyirci kalmadım.

Zavallı ve kimsesiz yetimlere, sadece bakıp acımaklar yetinmedim. Kendi oğlunu tevhit yolunda yetiştiren annelere, gencecik nişanlısını bu zulüm zindanlarında, şehit veren bacılara, kahramanların şerefine ve şehitlerin kanına andolsun ki, sonunda aydınlıklar, karanlıklara üstün gelecektir. Karanlıklar, her zaman aydınlıklara tabidir. Yeryüzünde özgürlük savaşı verenlere ve mahrumiyet ve fakirlik için çalışanlara andolsun ki, ben hiçbir zaman bu mücadeleden el çekmeyeceğim. Buradan kurtulsam bile,  yine savaş cephelerine döneceğim. Ta ki, tağut yok olana kadar…”