Muhafazakar Tatil İçin Bozcaada ve Otelleri

Yazar: beytül ahzan Tarih: 1 Kasım 2017 3.6K kez okundu muhafazakar tatil Yorum Yok

bozcaada otelleri ve bozcaada tatili

Bozcaada, Ege denizinde bulunan küçük bir Türk adası olarak, sükuneti ve ahlaka uygun yaşam ve tatil anlayışı işe, İslam mensubu aileler ve bireyler için de tercih edilen bir turizm destinasyonu olmaya devam ediyor.


Sakin plajları sayesinde, muhafazakar hanımların da gönül rahatlığıyla denize girebilecekleri Bozcaada, pek çok makul otel seçeneği ile ekonomik ve keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Kuzey Ege bölgesinin incilerinden Bozcaada gün geçtikçe daha popüler bir tatil mekanı olmaya başlıyor ancak her ne kadar popülerleşirse popülerleşsin, bir Bodrum gibi bir Antalya gibi çivisi çıkan, ahlaksızlığın alıp yürüdüğü bölgelerden bir tanesi olmayacaktır.

Bozcaada, çok büyük çoğunlukla Türkler yani Müslüman bir topluluk tarafından ziyaret edildiğinden muhafazakar tatil yapmak isteyen aileler için iyi bir seçenek olmaya daima devam edecek.

Bozcaada Otelleri ve Pansiyonları:

Bozcaada’da tatil yapmak isteyen aileler için pek çok aile pansiyonu, apart ve farklı tipte otel alternatifleri sunuluyor. Eğer kendinize uygun olan bir konaklama merkezi araştırmak isterseniz Bozcaada otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Bozcaada’da Tatil Yapmak:

Bozcaada tertemiz denizinin yanı sıra, sakin ve genellikle Türk-Müslüman aileler tarafından tercih edilen bir turizm destinasyonu olarak son yılların parlayan yıldızlarından.

Aynı zamanda Türkiye nüfusunun önemli bir kısmını barındıran İstanbul iline de nispeten yakın olması, uzun uzun tatillere gitmeye vakti olmayan, sadece bir kaç günlük hatta zaman zaman günü birliğine deniz tatili yapmak isteyen kişiler için de tercih sebebi oluyor.

Ayrıca Bozcaada’ya düzenlenen haftasonu turları da oldukça sevilen ve tercih edilen tur programlarından.

Deniz tatili kültürü olmayan ve hatta bunu günah sayan ailelerin bile, sakin olması, pek çok plajın alkolsüz olması, Hristiyan turistler tarafından tercih edilmemesi sebebiyle tarz olarak daha ahlaklı bir anlayışa sahip olması ve benzeri pek çok nedenden ötürü sevilen bölgesi olmaya devam ediyor.

Üstelik insanların cebinden parasını adeta çalmak amacıyla kurulmuş büyük tesisler, gece kulüpleri v.b. şeytan işi diye adlettiğimiz faktörlerin de neredeyse hiç bulunmadığı Bozcaada’da, uygun fiyatlara oldukça ahlaka uygun ve keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

Bozcaada Plajları:

Pek çok farklı plajı olmasına rağmen özellikle Müslüman kadınların ve ailelerin tercih ettikleri plajlar arasında bir kaç tanesi göze çarpıyor.

  • Ayazma Plajı
  • Habbele Plajı
  • Beylik Koyu

Bozcaada plajlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi sahillerinde tesislerin kurulmamış olmaması. Aslına bakacak olursanız bu yönüyle konforlu bir tatil yapmak isteyen kişilerin çok hoşuna gitmese de diğer taraftan Bozcaada sahillerinin tıklım tıkış olmamasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi de bu.

Sakin Bozcaada plajlarında, muhafazakar hanımların ve ailelerinin, etraftan çekinmek durumunda kalmadan rahatça İslami tatillerini gerçekleştirebilmelerinin yanı sıra, tesis olmaması aynı zamanda plajların genelde alkolsüz olmasını sağlıyor.

Ayrıca plajlarının yanı sıra pek çok Bozcaada oteli, aileler tarafından işletildiği için alkolsüz oteller olarak hizmet veriyor.

 

 

Yorum Bırak