Gök Gürültüsünü Duyduğu Zaman Okuduğu Dua

Yazar: beytül ahzan Tarih: 4 Şubat 2010 2.2K kez okundu Sahife-i Seccadiye Yorum Yok


Allah’ım! Hiç kuşkusuz, bu ikisi (şimşek ve gökgürültüsü), senin ayetlerinden iki ayet ve senin yardımcılarından iki yardımcıdır. Yararlı bir rahmet veya zararlı bir azap ile sana itaat etmeye koşarlar. Şu hâlde, bunlar vasıtasıyla bize azap yağmuru yağdırma ve belâ elbisesi giydirme. Allah’ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve şu bulutların yarar ve bereketini üzerimize indir; zarar ve zahmetini bizden geri çevir. Onlardan bize bir musibet indirme. Onlar vasıtasıyla geçimliklerimize bir afet gönderme.


Allah’ım! Eğer onları azap ve gazap olarak göndermiş isen, biz gazabından sana sığınıyor, katından affını dileniyoruz. O hâlde, gazabını müşriklere yönelt, azap değirmenini dinsizlerin üzerinde döndür. Allah’ım! (Gökten) Su indirerek şehirlerimizin kuraklığını gider. Rızk vermenle yüreklerimizden öfkeyi çıkar. Bizleri kendinden başkasıyla meşgul etme ve ihsanının kaynağını bizlerden kesme.

Hiç kuşkusuz, gerçek zengin, senin zengin ettiğindir ve gerçek sağlıklı, senin koruduğundur. Kimsenin, sana karşı bir savunması, galebeni engelleyebilecek bir gücü bulunmamaktadır. Dilediğine dilediğin gibi hükmedersin; irade ettiğinin hakkında irade ettiğini uygularsın. Şu hâlde, bizleri belâlardan koruduğun için sana hamdolsun; bizlere verdiğin nimetlerden ötürü sana şükürler olsun. Öyle bir hamd ki, tüm hamdedenlerin hamdını geride bıraksın.

Öyle bir hamd ki, yeri ve göğü doldursun. Hiç kuşkusuz, sen büyük lütuflarda bulunan, büyük nimetler bahşeden, az hamdı kabul buyuran, şükrün azına da mükâfat veren, ihsanı güzel olan kerem sahibisin. Senden başka ilâh yoktur; dönüş sanadır.

Yorum Bırak