Hastalandığı Zaman Okuduğu Dua

Yazar: beytül ahzan Tarih: 3 Eylül 2009 6K kez okundu Sahife-i Seccadiye 3 Yorum

Allah’ım! Geçmişte hep yararlandığım beden sağlığından dolayı sana hamdolsun. Vücudumda meydana getirdiğin illetten dolayı da sana hamdolsun. Çünkü, ey Rabbim, şu iki durumdan hangisi için sana daha çok şükretmem gerektiğini ve şu iki vakitten hangisi için sana daha çok hamdetmem icap ettiğini bilmiyorum:

Temiz rızklarından afiyetle istifade etmemi, rızanı ve fazlını elde etmek için neşeyle çalışmamı ve yerine getirmeye muvaffak kıldığın itaatlere güç yetirebilmemi sağlayan sıhhat zamanı için mi? Yoksa günahlardan temizlenmeme, üzerimdeki hatalar yükünün hafiflemesine, içine gömüldüğüm kötülüklerden kurtulmama, tövbe etme gerekliliğini anlamama ve günahların üzerimde bıraktığı izleri silmem gerektiğini hatırlamama yarayan illet zamanı için mi? Hele bunlara, bir de hiçbir zahmet çekmediğim, sırf senden bir lütuf ve ihsan olarak iki yazıcı meleğin benim için yazdıkları temiz ameller eklenirse (o zaman bu iki durumdan hangisinin daha hayırlı olduğunu anlamak daha bir güç olur).


Allah’ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve benim için razı olduğun şeyi bana sevdir; üzerime indirdiğin (musibet)i bana kolaylaştır; geçmişteki pisliklerimden beni temizle; eski kötülüklerimin üzerimdeki izlerini sil; sağlığın tatlılığını bana göster; selâmetin serinliğini bana tattır ve hastalığımdan çıkışımı affına, düşüşümden kalkışımı bağışlamana, üzüntümden kurtuluşumu sevincine, bu zorluğu aşmamı genişliğe yönelik kıl. Hiç kuşkusuz, sen karşılıksız iyilik yapan, hak etmeden nimet veren, çok bağışta bulunan, büyüklük ve yücelik sahibi kerimsin.

Yorum Bırak

  1. AHMET dedi ki:

    ÇOK GÜZEL DUALAR YAZIYORSUNUZ ALLAH HERKESİ KORUSUN VE KİMSEYİ HASTA DURUMA DÜŞÜRMESİN…

  2. AHMET dedi ki:

    KM LERCE UZAKTA ÇOK SEVDİĞİM BİR KIZ VAR ONUN ANNESİ BİRDEN BİRE ATEŞLENDİ ŞU ANDA ATEŞLER İÇİNDE YANIYOR ONUN İÇİN EN İÇTEN DUAMIZ HANGİSİ ACABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

  3. mehdi akbal dedi ki:

    rabbim sevabınıza yazsın