Hilale Baktığı Zaman Okuduğu Dua

Hilale Baktığı Zaman Okuduğu Dua

Şub 23, 2010 0 Yazar: beytül ahzan

Ey belirlenen yörüngelerde hızla dolaşan itaatkâr yaratık! Ben, seninle karanlıkları aydınlatan; belirsizleri açığa çıkaran; seni mülkünün ayetlerinden bir ayet, saltanatının alâmetlerinden bir alâmet kılan ve büyüyüp küçülmen, doğup batman, aydınlanıp kararman ile seni hizmete alan kimseye inanmış, iman etmişim. Tüm bu durumlarda sen ona itaat etmekte, onun iradesine teslim olmaktasın. Her eksiklikten münezzehtir O!

Seninle ilgili yönetimi ne kadar ilginç, hakkında öngördüğü düzen ne kadar incedir! O, seni yeni bir iş için yeni bir ayın anahtarı kılmıştır. Beni ve seni yaratan, beni ve seni yöneten, bana ve sana şekil veren Rabbim ve Rabbin Allah’tan istiyorum ki, Muhammed ve Âline salât etsin ve seni, günlerin etkisizleştiremeyeceği kutluluk, günahların kirletemeyeceği temizlik hilâli; afetlerden güvende olma, kötülüklere bulaşmama hilâli; içinde uğursuzluk olmayan mutluluk, beraberinde zahmet getirmeyen bolluk, zorlukla karışmamış kolaylık, şerre bulaşmamış hayır hilâli; emniyet ve iman, nimet ve ihsan, selâmet ve İslâm hilâli kılsın.

Allah’ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve bizleri, üzerlerine hilâl doğan en hoşnut, hilâle bakan en temiz ve bu ayda sana kulluk sunan en mutlu kimselerden kıl. Bu ayda bizleri tövbeye muvaffak et; günahtan ve emirlerine karşı gelmekten koru; nimetlerine şükretmeye alıştır; bağışıklık kalkanlarıyla donat ve kâmil bir şekilde sana itaat etmeye muvaffak ederek nimetlerini bizlere tamamla. Hiç kuşkusuz, sen büyük nimetler sahibisin, övgüye lâyıksın. Allah, Muhammed’e ve onun tertemiz Âline salât etsin.