Garip Değil Mi?

Yazar: beytül ahzan Tarih: 24 Şubat 2010 1.7K kez okundu Yazı ve Makale Yorum Yok
Garip Değil Mi?
Bu yazıyı değerlendirin

Camiye bağışlamamız gerektiğinde bi 20 ytl gözümüze ne kadar büyük gözüküyor.
Alışverişe giderken aynı 20 ytl nekadar da küçük geliyor gözümüze garip değil mi?


Allah yolunda bir saat çalışmak ne kadar uzun bir vakit olarak gözüküyor gözümüze. Balık tutma, futbol veya tv’de dizi izlemek için harcamaya kalktığımızda, aynı vakit nasılsa kısa geliyor bize garip değil mi?

Bir cüz Kur’an okumak için ne kadar emek sarfediyoruz; çok satan bir romanın iki yüz sayfasını okumak ise, bizim için ne kadar kolay garip değil mi?

Kur’an’ın dediklerini sıkı sıkıya sorgularken, gazetelerin yazdığına nasıl da hemencecik inanıyoruz garip değil mi?

Namaz kılarken okuyacağımız ayetleri şaşırabiliyoruz da, bir arkadaşımızla konuşurken bülbül gibi şakıyoruz garip değil mi?

İslami bir faaliyete vakit ayarlamak ne kadar da zor oluyor, başka bir sosyal etkinliğe ise vakit bulmak ne kadar da kolay oluyor garip değil mi?

Bir iki Kur’an ayetini ezberlemek için nasılda uzun bir zaman ve çaba gerekiyor, bir şarkı ezberlemeyi ise az zamanda nasıl kolay başarıyoruz garip değil mi?

Bir rahibe baştan ayağa örtündüğünde kendisini Allah yoluna adamış biri diye saygı görür.Tesettürlü bir Müslüman hanımı gördüklerinde ise aynı insanlar onun baskı altında olduğunu düşünürler garip değil mi?

Bir batılı kadın dışarıda çalışmak yerine evini tercih ettiğinde, çocukları ve evi için kendinden fedakarlık eden biri olarak saygı görür ama aynısını bir Müslüman hanım yaptığında, böyle yapmakla özgürlüğünü kısıtladığı düşünülür garip değil mi?

Bir çocuk herhangi bir konuda ciddi bir yoğunlaşma gösterdiğinde, bu çocukta iyi bir potansiyel var denilir. İslami konularda bilgi edinmeye çok meraklı bir çocuğa ise problemli nazarıyla bakılır garip değil mi?

Bir Yahudi sakal bıraktığında inancının gereği olarak böyle yaptığı düşünülür; aynısını yapan bir Müslüman ise fanatik, aşırı uç, yobaz muamelesi görür garip değil mi?

Bir hiristiyan militanı birini öldürse,işlediği cinayeti ile mensup olduğu din arasında bir ilinti kurulmazama bir Müslüman suç işlediğinde, o kişiden önce dini sanık sandalyesine oturtulur garip değil mi?

Ve bütün bunlara rağmen, İslamiyet yeryüzünde en hızlı yayılan dindir garip değil mi?

Sizce de garip değil mi?

Alıntı

Etiketler:

Yorum Bırak