Ya Fatıma Zehra (sa)

Ya Fatıma Zehra (sa)

Nis 15, 2011 1 Yazar: beytül ahzan

Bismillahirrahmanirrahiym

Selam sana onurlu duruşun simgesi,
Selam sana mazlumiyetin gülü,
Selam sana Nebinin nazenin yüreği,
Selam sana velayet ışığının nuru,

Bu günlerde Hz. Muhammed’in (s.a.a) ciğer paresi, Ehl-i Beyt İmamlarının annesi, Murteza Ali’nin (a.s), Mazlume sırdaşı Hz.Fatıma’nın (a.s) şehadetini anmaktayız. Aziz evladı Hz. Sahibbuz-Zaman’ın (af)  ve tüm Müslümanların başı sağolsun.

…Ve bir gece vakti yine düştün aklıma, eşsiz ruhların pak aynası. Vahiy evinin kapı arkasında soldurulmaya çalışılan nazenin gülü… Rabbani öğreti ve Nebevi metodlarla bezenmiş kimliğin ne de büyük manalar yükledi mutluluğa. Yıldızların ışık olup aktığı bir gecede, Beytul Ahzan‘dan bize bir sevgi emanet etmiştin, aşkla imanla yoğrulmuş bir sevgi. Bir rahleye kaldırılmayı haketmeyen bu sevgi, mutluluğun bir yansımasıydı. Kuytularda saklı kalmış bir inci edasıyla tebessüm etti. Ve mahfer gibi doğmuştu hayatımıza.

Kadın olmanın bile zor olduğu bir dönemde Resul’ün gözbebeği olarak dünyaya gözlerini açmıştın.

Bütün güzellikler Babandan kalan sınırsız erdemle sendetoplanmıştı. Bunu görememek kör ederdi benliğimizi !

Rabbim lutfüyla gösterdi Cennetinin çiçeğini. Cennet çiçeğini ekenbahçıvan göçmüştü artık bu vefasız diyardan.
ölümsüz bir sancı çevreledi etrafımızı, duyduk ki Nebi evinin gülüne acımasızca saldırıldı, Peygamberin narinemanetine ihanet edildi.
Sarsıldı Asuman. Sen “babam” dedin kuruldu Beytul Ahzan. Hüznün temeli atılmıştı o evde. Ne musibetler başladı her bir köşede. Yer, gök bile isyan etmekteyken yapılan bu zülme…

Ruhum aşkının sarhoşluğuyla savruldu Medine topraklarına, gidemedim belki ama Medine semalarında inleyen hüzünler kalbime çöktü.

Ruhum dile geldi adeta ve anlattı Baki kabristanının garipliğini…
Sana verilen Kevser ışığıyla alem nuruna hayran kaldı. Bitap düşmüş ruhlara üfledin insaniyetin değerini. Sadece Mazlumiyetin annesi olmadın bizim için, Allah’a (c.c)  açılan bir kapısın mahzun yüreklere.
Bakışlarında Resul’ün çehresini görüp mest olurdu Murteza Ali (a.s). Velayet Şehidi Betul-u Zehra! Gecenin esrarıyla sırra büründün. Kuyular yerini dolduramadı, Ali’nin (as) sırrını taşıyamadı. Deste deste dertleri biriktirdi o mahzun sinesine. Pare pare dağlandı yüreği.
Bütün bunları işittik de harmanladık kalbimizi Ehl-i Beyt’in sevgisiyle.
Ey Resul’ün (s.a.a) yadigarı, andolsun biz seni sevdik ve seveceğiz.Yoluna baş koymuş hizmetkarlarız. Senin sevginhayatımıza ışık tutmakta, özlemle bizi sanakavuşturacak evladını beklemekteyiz.
Ya Mehdi (af) edrikni…

HASİBE YEŞİL