4444 Salatı Tefriciye Duası

4444 SALAT-I TEFRİCİYE:

4444 salatı tefriciye fazileti
salatı tefriciye duası

Salatı Tefriciye: Dilek duası olarak da bilinen ve genelde o niyetle okunan Salatı Tefriciye duası, Kuranı Kerim’de yer almayan, ancak İmami Kurtubi’nin kaynak olarak gösterildiği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v’e salavat getirmek amacıyla okunurken, dileklerimizin gerçekleşmesine vesile olacağını umduğumuz , pek hayırlı, faziletleri pek çok bir duadır.

salatı tefriciye duası 4444

Salatı Tefriciye duasını 4444 kez okuyan kişinin, duaları bittiğinde, gayelediği dilek Allah’ın izniyle gerçekleşir. Okurken sayıyı şaşırırsanız, fazla okumanızda bir beis yoktur. Sayılar sadece semboliktir. Dilekleri gerçekleştirecek olan yalnızca Allah-u Tealadır. Rabb’a tefriciyeyi okuyarak yalvarmak bir çeşit iletişim yoludur sadece. Diğer hacet dualarına da ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle, tefriciye duası hakkında en çok merak edilen soruların cevaplarını vermenin yanı sıra, Tefriciye’nin Arapça okunuşunu ve Salavat duasının Türkçe Mealini de siz değerli din kardeşlerimizle paylaşmaktan mutluluk duyarız. 4444 kez okumanın en hayırlısı olduğu duamızı, aklınıza geldiği her an sayısına bakmaksızın da okuyabilirsiniz.

Dileklerin yerine gelmesine vesile Salatı Tefriciye Duası dışında bir de Ayetel Kürsi duası vardır.

Tefriciye Duası Arapça Okunuşu:

“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ðamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.”

Duayı 3 kez, 5 kez, 4 kez, 41 kez ya da 4444 kez okuyabilirsiniz. Dileklerinizi, dualarınızı kabul edecek yalnızca Allah’tır. Sayısı o kadar da mühim değildir.

Salatı Tefriciye Türkçe Meali:

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.””

Salatı Tefriciye Tefsiri:

Hz. Muhammed efendimiz s.a.v in Allahu Teala gözündeki değeri ve onu ehlibeytine verilen değer ile ilgili bahislerde bulunarak, Allahtan rahmet, şefkat ve huzur dilenmektedir.

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur mu?

Salatı tefriciye duasını okumak için, namaz abdestiniz olmasına lüzum yoktur. Ancak gusül abdestiniz mutlaka olmalıdır. Gusul abdesti olmadan hiç bir dua okunmamalıdır.

Salat-ı Tefriciye Duası Kaç Günde Okunur:

4444 adet niyet ettiğiniz tefriciye duasını bitirmeniz gereken mutlak bir zaman dilimi olmamakla birlikte, niyet edilen duanın en kısa sürede bitirilmesi, adak ise, adanması en hayırlı ve sevap olandır.

Nasıl Okunur?

Yüzünüz kıbleye dönük ve namaz abdestiniz alınmış şekilde okunması en sevabıdır. Duayı okurken konsantre olup başka hiç bir dünyevi şey düşünülmemelidir. Dilek duası olarak salavat duası okuyorsunuz diye sürekli olarak dilediğiniz dünyevi malı, mülkü, zevki düşünürseniz günaha girersiniz. Dua Allah rızası için, Muhammed için okunmalı, dilekler ayrıca Rabb’dan dilenmedilir. Tefriciye bitiminde Allah’a dileklerinizi yalvarabilirsiniz.

Selatı Tefriciye diye de bilinen ve 4444 kez okuyarak dileklere kavuşulacağı umulan duanın, en güzel okunuşuyla İhsan Atasoy hoca efendinin ağzından da dinleyebileceğiniz videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca Tefriciye duasını, Salaten Tuncina duası ile birlikte okumak da faziletine fazilet katan bir ibadet şekli olacaktır.

Kullanıcılarımız bu yazımıza şu terimleri arayarak ulaştılar:

Salat-ı Tefriciye Duası, Salavat-ı Tefriciye Duası, Salatı Tefriciye Duası, Salavatı Tefriciye Duası, Salavatı Tefriciye, Salat-ı Nariye, 4444 duası , salatı tefriciye nasıl okunur, 4444 dua, 4444 salati tefriciye nasıl okunur, 4444 salatı tefriciye, 4444 duası nasıl okunur, salatı tefriciye, 4444, 4444 duası kaç günde okunmalı, tefriciye nasil okunur

39 yorum

 1. Daha önce bana bu dua okunmuştu sayısı şaşırıldı mı şaşırılmadı mı bilmiyorum ve kabul oldu şuan belkide bu sayede doktorum ve şimdi ben annemin sağlık sorunları için okudum ve sayı konusunda insanları şartlandırmayın bence özellikle bir arkadaş bu konu da vurgulamış belki dinen öyle olması da gerekir ama benim inandığım niyet daha az olması tabiki makbul değildir ama ben yolda evde her an her iş yaparken dua okumaya çalıştım o yüzden yer yer sayısı karıştırdığım oldu öyleki geceleri kendimi dua okurken buldum uykudan uyanınca değişik bir duygu durumdu.2 günde 2000 tane okuyunca..Velhasıl bence önemli olan niyet etmek ve içten okumak sayının tabiki az olmaması gerekir ama fazla olmasında neden bir sakınca olsun ki yani fazla okudun diye neden bir sıkıntı olsun ki. Niyet edip bozmayın bence başladığınız işi bitirin benim fikrim rabbim herşeyin hayırlısını versin…

 2. Merhaba, ben geçtiğimiz cuma günü tefriciye okumaya başladım. Lakin başında namaz kılınması ve dua edilmesi gerektiğini bilmiyorum. 3500 tane çektim. Sizce namazı ve duayı şimdi yapsam olur mu ? Yoksa başa mı sarmak lazım ?

 3. Hocam çok sevdiğim sevgilim benden ayrılmak istiyor ama ben ayrılmayı istemiyorum ben salâtı tedriciye duasını kendim dahil olmak üzere bir kaç kişiyle okursam Allah’a yalvararak sevdiğim kızı bana nasip et ve bir an önce nikahlı karım olmasını nasip eyle dersem olur mu

 4. Meraba Ben Azerbaycandan yaziyorum.Benim erkek kardesime Burda Kron tewisi koymuwdular.Ben Salati tefriciyeni okumaya basladim 200 tane okumuwdum.Yeniden tesis etdiler bu defa Yurd diwinda Allahimin mucizesine sukurler olsun Ki O hastalk diyilmiw Yani Allaha inanin Ona dua edin Allah dualari hicbirzaman gericevirmez

 5. Selamüm aleyküm eşim 4 aydır cezaevinde işlemediği bir suç yüzünden tutuksuz yargılanıyor. 3 temmuzda mahkememiz var. Bu gece tefriciyeye niyetlenip başlayacağım kısmetse. Başka dualarda okuyorum, ay sonuna kadar bitirip tamamlasam olur mu? Çok çaresizim, bana da dua eder misiniz 🙁 Allah razı olsun..

  • Allah’ın izniyle çaresiz değilsinizdir.Çünkü bu salavat veya diğer duaları okuma inancı sizin kalbinize yerleşmişse inşallah duanız da kabul olacaktır.İnsan Allahtan herşeyi ister fakat bazen hiçbir çaba göstermesinin Allahü Teala insanın duasına cevap verir.Biz neden o Yüce Rabbimiz için dua etmeyelim.Allah kendine açılan dua dillerini boş çevirmez inşallah.Elinizden geldiğince Rabbimiz dua edin ve her kabulü için şükredin Allah size daha çok yardım edecektir.

 6. Selamun aleykum hocam. Ben gusül abdesti aldim tertemiz başlamak istedim. Gecenin bir yarisi şimdi 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp duaya başlayacağım. Her sayfada farklı yazıyor duanın yapılışı. 100 kere estağfirullahelahaziyme ve Etubuileyh diyip peşine de bir dua var onu okuyup daha sonra 4444 selavatına geçiniz diyor. Burda başka diyor. Bilemedim. Bende dediğim gibi yapacağım şimdi.
  Hamilelerin duası kabul olur diyorlar hocam kendim içinde geçerli mi ? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

 7. arkadaşlar ben tecrüb ettim.bir şey için okumuştum.mesela 2 yıl sonra oldu.başka bi şey için okmuştum.gelişme var ama tam aonuca gidemedim.birisi iş için okumuştu iş buldu.
  ayrıca 4444 okunurken çabuk okunuyorsa yani akıcı gidiyorsa o dileğin yerine çabuk gelme ihtimalı yüksek.
  ama 4444 duası okunurken zor gidiyorsa yani akıcı okunamıyorsa veya okunması uzun zaman alıyorsa o dileğin çabuk kabul olma ihtimali ise düşük oluyor.çevremden edindiğim bilgiler ve kendi tecrübelerime göre.
  yani mümkün oludğunca çabuk bitirilmelidir.araya dünyevi işler çok girmesin.
  uzun zaman yaymayalım.mesela bir günde 700 veya 800 tane okunabilir.
  tabiki de kabul olunması sonusz rahmet sahibi yüce rabbimizin bileceği iştir.
  bu duanın ecri yerde kalmaz.yerine ulaşır allahın izniyle.ama sayıyı karıştırmayın.sayıdan şüphe duyuyorsanız,tekrar başa dönün.okuduklarınızı iptal edin. yeniden aynı niyeti söyleyin.1 den okumaya tekrar başlayın.yanınızda kağıt kalem mutlaka olsun.her okuduğunuzu karıştırmadan not edin.sonra toplayın veya 1 den 4444 e kadar numaralandırın.ayrıca okurken aklnıza bi şey getirmemeye gayret edin.

   • sınavınıza hiç çalışmadan girerseniz dua sayesinde size vahiy gelmeyecektir elbette ancak yeterince hazırlandıysanız, bir kul olarak bu dünyevi işinizle ilgili üstünüze düşen görevi yaptıysanız, 4444 kez tefriciye okumak, sahip olduğunuz bilgilerin su gibi akmasını ve dileğinizin istediğiniz yerine gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca en etkili istek dualarını paylaştığımız hacet duası yazımıza da bakabilirsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun.

  • Merhaba. Ben bu duayı yapmak istiyorum. Ama her sayfada başka yazıyor. Kimisi 4 günde bitirmelisiniz diyor, kimisi süresi önemli değil diyor, kimisi şu duayla başla bu duayla başla vs. Hangi şekilde yapacağımı bilemedim.ben böyle şeylere çok inanıyorum. Lütfen bilgilendirir misiniz beni. Bir de hiçbişey düşünmeden yapın duayı diyor. Ama insanlık hali. Illaki dünyevi birşeyler düşünüyorum. Inşallah Rabbim kabul eder. Ben başladım 30 tane okudum ama şimdi karar verdim sıfırdan başlayacağım. Allahım kabul eder insallah. 🙏🙏🙏

  • Aysu kardeşim edilen duaların Allahü Teala tarafından kabul olup olmayacağını ancak O kendisi bilir. Hakkınızda hayırlısı değil demekmiş diyebiliriz. Ayrıca süresi de yok bu işin. Dualarınızın ne zaman kabul olacağını bilemezsiniz. Tefriyice duası pek hayırlı bir duadır. Ona değilse buna yarar. Rabbınıza yakarmaktan vazgeçmeyiniz, yüzünüzü döndürmeyiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun

 8. Bir arkadaş sayılara takılmayın demiş.Yanlış.çünkü sayı olmazsa olmazdır.Yani bu duanın diğer ismi aynı zamanda kaınatı kuşatan hazinelerin anahtarıdır.Mesela anahtardan bir diş fazla veya eksik olursa kapıyı açar mı?açmaz.Bu duanın özelliği de budur zaten.boşuna 4444 dememişlerdir.Tecribe edilmiştir.Gerçekten inanmak isteyen varsa her okuduğunu bir kağıda not etsin.sonra toplasın.

 9. Hocam Tefriciyeyi okurken sanki sayısını şaşırıyorum gibi bir vesvese geliyor içime ama dua ediyorum Allah'ım eksik veya fazla okuyorsam sen kabul et diye inşallah kabul olur
  Mar 30, 2018 tarihinde, saat 14:06

  Hocam Tefriciyeyi okurken sanki sayısını şaşırıyorum gibi bir vesvese geliyor içime ama dua ediyorum Allah’ım eksik veya fazla okuyorsam sen kabul et diye inşallah kabul olur

  • bakın sayı olmazsa olmazdır.o zaman neden 4444 denmiş.hiç düşündünüz mü?bunun bi nedeni varki 4444 kere okunması gerekiyor deniyor veyazıyor kitaplarda.ben tecrübe ettim.her okudğuna birdne başlayarak not et.kağıt ve kalem mutlaka kullan.sayı için tereddüt ediyosan dileiğin kabul olmama ihtimali çok yüksektir.allah azze ve celle dilerse tabiki kabul eder.ama biz görevimizi yerine getirmek için uğraşmalıyız.çünkü tam 4444 kere okumak zor bi şey değildir.

 10. Ben daha önce okudum.Sayı çok önemlidir.4444 kere okunmalıdır.sayı şaşırılırsa başa dönmelidir.tekrar niyet edilip.baştan okunmalıdır.çünkü ben bir şey için 4444 kere okudum.gerçekleşti.

 11. Hocam benim okudum salavatiserif farkli sizdeki salavatiserif farkli esma yayinlarinin kitabi var bende ordaki salavatiserif farkli 4444 duva budur gecer kitapta bilgi verirmisiniz

  • Aleyküm selam. 4444 defa okurken her seferinde besmele çekmenize gerek yoktur. Dualarınıza başlarken abdestinizi alıp oturup bir defa besmele çekmeniz yeterlidir.4444 tefriyice arasında mola verirseniz ya da abdestiniz bozulursa, abdestinizi tazeleyip yeniden duaya oturmadan önce beslemenizi tekrar etmeniz lazım gelir. Hayırlı günler. Cenabı hak dualarınızı kabul eylesin

   • Hocam çok sevdiğim sevgilim benden ayrılmak istiyor ama ben ayrılmayı istemiyorum ben salâtı tedriciye duasını kendim dahil olmak üzere bir kaç kişiyle okursam Allah’a yalvararak sevdiğim kızı bana nasip et ve bir an önce nikahlı karım olmasını nasip eyle dersem olur mu

  • elbette olur. Kutsal olan Arapça değil Allah’a ibadet etmektir. Arapça da Türkçe gibi bir dildir. Allah’ın arap kulları diğer kullarından daha değerli değildir.

  • hangi duadan ne kadar fayda göreceğinizi neyin sevap olup olmayacağını kabul olup olmayacağını ancak Allahu Teala bilir kardeşim ama bizim bildiklerimiz kadarıyla adettendir ki 4444 salatı tefriciye duası okunsun. Sayıyı şaşırmamak için duamatiklerden kullanabilirsiniz. İçten okunan her türlü duanın, Salatı Tefriciye olsun, Ayetel Kürsi olsun fayda sağlayacağı kesindir. Öyle ki aynen salatı tefriciye için 4444 kez okumak gerekir dendiği gibi mesela Ayetel Kürsi’yi 7 kez okumak diye de bir inanış var ama Ayetel Kürsi duası her an her şekilde ve her sayıda okunabilir. O yüzden sanıyorum ki 4444 kere Salatı tefriciye okumak en ideali olmakla birlikte şart da değildir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*