Biz Kul Muyuz???

Sizin hiç abdest alırken vücudunuz titredi mi ? Namaza durduğunuzda Allah’ ı hissettiniz mi ? Renginiz sarardı mı ? “Allah rızası için ibadet ediyorum” diye mi başladınız yoksa “Allah’ın emri kılayım bitsin işte” diye mi ?

Hiç ibadet etmeğe doyduğunuzu düşündünüz mü ? Biliyor musunuz ben hiç düşünmedim…
Aklıma Hz. Muhammed (saa) geliyor.. Kıyamet günü bizi ümmeti olarak nitelendirecek mi ? Akılıma hep şefaatini istediğimiz, tevessül ettiğimiz on dört masum geliyor….Kendime acıyorum .... Utanıyorum…..

Geçen gün İmam Hüseyin (as) ‘ın Kerbela’da konuşmalarını okuyordum.Şu sözler beni derinden sarstı.
Şöyle diyordu :Abbas kardeşim ben namaz kılmaya, dua etmeğe, rabbime münacaat etmeğe doymadım; onlara (düşmanlara) gidip savaşı bir gece daha ertemelerini söyle. Zira bu geceyi ibadet ederek, Rabbime münacaat ederek geçireceğim”

Bu sözleri okurken kendimden utandım… Günahkar bir kulken huşu içinde namaz kılmaktan, dua etmekten acizim ama o bir masumken…

İmam Seccad (as) şöyle buyuruyor:
“Halam Zeynep (sa) esirken bile gece namazını bırakmadı”

Görüyorsunuz değil mi ; Hz Zeynep (sa)  Şam’da esirken, o musibetleri çekerken dahi gece namazını bırakmamışken hangimiz gecenin  bir yarısı kimse görmeden duymadan Rabbimizin huzuruna varıyoruz?!

Günahkarım Rabbim hem de çok günahkarım…Utanıyorum Allah’ım… Namazımda sana yönelememekten utanıyorum. Ben Ehlibeyt’i seviyorum dediğim halde onları kendime örnek almadığım için utanıyorum. Nefsime hükmedemediğim  için utanıyorum. Sana dua ettiğimde gözlerimi  semaya dikemiyorum. Çünkü Rabbim senin huzurundan kalktığımda sen aklımdan çıkıyorsun.Unutuyorum ben seni. Ve benim günahlarımın en büyük sebebi senin aklımdan çıkmış olmandır…

Ya Rabb, senin her şeyi bahşettiğin bu kulların günahkar. Nimetlerine karşı şükranlarını bildirmekten aciz…Ahh Rabbim bir de öyle cüretkarız ki ….
Sana hesap bile soruyoruz. Başımıza gelen en küçük bir aksilikte ” Allah’ım  beni neden bu hale koydun ” diye senden hesap soruyoruz. Senin bizi bu dünyaya sınava çekmek için gönderdiğini unutuyoruz. Sabretmeği bırakıp işlerin daha da kötüye gitmesine sebep oluyoruz.

Allah’ ım senden korktuğumuzu söylüyoruz, ölümden korktuğumuzu söylüyoruz ama nasıl…..Hiç Rabbinden korkan insan günah işler mi? Rabbinin “yapma” dediğini yapar mı ? Ölümün bize ne zaman ulaşacağını bilmiyoruz. Saniyeler sonra ölebiliriz. Günah işlerken ölmek ister misiniz ? Hayır istemezsiniz…

“Rabbim İmam Mehdi (af) ‘nin  zuhurunu acil etsin” lafı dillerde. Hiç dönüp kendinizi yokladınız mı? Benim zuhur için hazırlığım birikimim var mı ??
Ya İmam Mehdi (af) ‘nin karşısında yer alırsak.Ona karşı savaşırsak. (Allah korusun )

Rabbim sen bizlere ibadetlerimizi seni rızan için yapmağı nasip et. Şeytana ve nefsimize esir olmaktan koru.Ya Rabb bizi bağışlamadan öldürme.İmam Mehdi’nin zuhurunu acil et ve  bizi bu zuhuru yürekten isteyenlerden et.Onun kalbini bizlerden razı et.Rabbim ellerini üstümüzden çekip bizi dünyada yalnız bırakma.Sensiz ne yaparız Rabbim.Senden başka kimimiz var ki ??

KÜBRA AYDIN

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*