Fantazi İç Çamaşırı Giymek Caiz Mi?

fantazi giyim caiz mi

Biz Müslümanlar da insanoğluyuz elbette. Yetişkin yaşa gelmiş olan pek çoğumuz evlendik barklandık, eşlerimiz ve Allah’ın da emrettiği üzere cinsel hayatlarımız var. Ancak İslam dininde cinsellik sınırsız zevk için yapılan bir aktivite değil, daha çok üremek amaçlı ve insani ihtiyaçları caiz şartlarda gidermeye yönelik bir durum bu da tartışılamaz bir gerçek.

fantazi giyim caiz mi

Bu demek değildir ki cinsellikten zevk almak haramdır. Helaliniz olan kişiyle, eşinizle cinsellik sırasında haz duymanızda hiç bir sakınca yoktur ancak haz almanız için girişebileceğiniz bir takım uygulamalar her zaman caiz olmayabilir.

Fantazi İç Giyim Almak ve Giymek Günah Mıdır?

Her gün binlerce kadın ve erkek tarafından, Fantazi İç Giyim gibi sitelerden gizli saklı alışverişler yapılıyor. Hatta belki binlerce değil, milyonlarca yapılıyor. Yani erotik iç giyim satışı zannettiğinizden çok daha fazla.

Ülke nüfusumuzun %99unun Müslüman olduğunu bildiğimize göre, bundan, İslam dinine mensup ve inanan pek çok kişinin de fantazi iç çamaşırı alışverişi yaptığı sonucunu çıkarabiliriz.

Fantazi iç giyime fantazi denilmiş olmasının bir sebebi var elbette. Fantazi, kelime anlamı olarak hayal demektir. Fantazi kıyafetler de normal giyim olsun, fantazi iç çamaşırında olsun amaç, giyen kişinin karşısındaki kişi tarafından olmadığı biri gibi hayal edilmesidir.

Fantazi iç giyim sitelerinde satılan kostüm tarzı kıyafetlerin satın alınması da Müslüman bir çiftin cinsel hayatında malzeme olarak kullanılması da kesin suretle haramdır.

Eşiniz ile, eşiniz olduğunu bilerek, onu severek ve onu düşünerek birlikte olabilirsiniz, olmalısınız. Aksi durum caiz değildir. Hele hele öğrenci kostümleri, hostes kostümleri külliyen günahtır.

Ancak, yine aynı kategori içerisine giren bazı ürünler var ki, onları satın almanız da kullanmanız da tamamen caizdir. Örneğin dantelli ya da kırmızı renkte iç giyimler, bir takım jartiyerler, bazı sütyenler, saten gecelik takımlarımı v.s.

Kısacası sizi siz olmaktan çıkarmayan, çocuk ya da bir başka kadın kılığına girmeyeceğiniz herhangi bir iç giyimi, eşiniz ile cinselliğinizde kullanmak ve haz almak amacıyla kullanmanız tamamen caizdir.

Eşinizin gözüne güzel görünmenizde hiç bir sakınca yoktur hatta bilakis bu iyi bir şeydir ancak bu tip şeyler caiz olup olmadığını sorgularken birazcık mantığımızı kullanacak olursak zaten aşağı yukarı anlarız.

Haramı işlemek 1000 günah ise, düşünmek de 100 günahtır. Fantazi iç giyime ait ürünlerin önemli bir kısmında da haramı hayal etmek söz konusu olduğu için kullanımları genel olarak sakıncalıdır diyebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*