Zona Hastalığına İyi Gelen Dua – Gece Yanığı Duası

zonaya iyi gelen dualar

zonaya iyi gelen dualarStandart zona hastalığı tedavisi sürecinde okunarak, Allah’u Teala’nın da yardımını dilemek amacıyla yapılan dualar şüphesiz ki iyileşme sürecine katkıda bulunacaktır.

Duaların açamayacağı kapı yoktur. Dua Allah-u Teala’ya yaklaştırır, dilek kapılarını aralar ve Allah’dan şifa dileyen kullarına rabbinin el uzatması için sesini duyurur. Bu yazımızda ise zona (gece yanığı) duası ile bilgiler verilecektir. Öncelikle hastalıklara karşı okunacak dualar ile makalemize başlamak istiyoruz. Zona hastası olan kimsenin okuyabileceği direk olarak dua yoktur. Fakat hastalıklardan korunmak veya hastalıkların şifası için okunabilecek dualar vardır. Bu konuda eski alimlerimiz bizlere bilgiler vermiştir. Başta Efendimiz Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem sahabelere aktarmış oldukları bilgileri sizlere aktarmak istiyoruz.

Duaları bizlere nakleden Allah dostlarıdır. Derdi veren Mevla, dermanını da verir. Hastalıklar için karşı okunacak duaları şu şekilde listelemek isteriz.

Zona Hastalığına İyi Gelmesi için Okuyabileceğiniz İyileşme Duaları

 1. Efendimiz’in duaları;
  1. Allahümme Rabben-nâs müzhibel-be’s üşfi enteş-şâfi lâ şâfiye illâ ente üşfi şifâen lâ yüğâdiru sekamen. (Buharî)
  2. Bismillâhil-kebîri eûzü billâhil-azîmi min külli ırkın ne’ârin ve min şerri harrin-nâri. (Tirmizi)
  3. Allahümme inni eûzü bike minel-cüzâmi ve-barası vel-cünûni ve min seyyiil-esgâmi. (Ebû Dâvud)
  4. Bismillâhi erkîke min külli dâin yü’zîke ve min şerri külli nefsin ev ayni hâsidin Allahü yeşfike bismillâhi erkîke. (Müslîm)
  5. Allahümme innî es’elüke ve eteveccehü ileyke binebiyyike Muhammedin nebiyyir-rahmeti innî teveccehtü bike ilâ Rabbî fi hâceti hâzihi litükdâ lî Allahümme feşeffa’hü fiyye.(Tirmizi)
  6. Allahümme metti’nî bibasarî vec’alhül-vârise minnî.(Hâkim)
  7. Eûzü biızzetillâhi ve kudretihi min şerri mâ ecidü.(C.Sağir)
  8. Allahümme musağğirel-kebîr ve mükebbires-sağîr. Sağîr mâ bî.(El-ezkâr)

Zona hastalığı su çiçeği gibi rahatsızlıklardan kalma sinir ucu iltihabının, sıkıntı stres sebebiyle ilerleyen dönemlerde deri üstünde nüksetmesi ile ortaya çıkan bir cilt hastalığı olduğu için, tedavi sürecinde, stresi ortadan kaldırmak da vazgeçilmez bir unsurdur. İşte o yüzdendir ki zona hastalığının geçmesi için dua edecek olanlar, hastalığa sebebiyet veren huzursuzlukları ve sıkıntıları atlatmak için, şifa dualarının yanı sıra sıkıntılardan kurtaran Sıkıntı Duası yazımızda bahsi geçenleri de okuyabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*