Doğal Yollarla Dudak Büyütmek İçin Evde Dudak Dolgunlaştırma Hileleri

Doğal ve dolgun dudaklar, hemen kadının hayali! Evde uygulanabilecek basit ve etkili yöntemlerle doğal yollardan dudaklarınızı dolgunlaştırabilir, dudak dolgusu gibi hem eziyetli hem de maliyetli işlemlere ihtiyaç duymadan çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Doğuştan gelen yapısal özellikleriniz sebebiyle olsun veyahut yaş almaya bağlı olarak dudak dokularınızda yaşadığınız kayıp.. Yüzünüzün bütünüyle uyumlu olmayan ince dudaklara sahipseniz, dudak kalemleri ile kalın çerçeveler çizerek, kalıcı dudak makyajları yaparak dudaklarınızı olduğundan daha kalın, dolgun, etli ve iri göstermeye çalışmaktan bıktıysanız, günümüzde artık her ne kadar popüler olsa da hyalüronik asit maddesi ile yapılan dudak dolgusu gibi işlemlere ayıracak bir bütçeye ihtiyaç duymadan ya da bu tip işlemlerin ağrısı ve sızısına maruz kalmadan evde uygulayabileceğiniz bir kaç akıllı yöntemle dudaklarınızı geçici olarak dolgunlaştırabilirsiniz.

Geçici ev tipi dudak kalınlaştırma yöntemleri, çoğu kez hiç bir yan etkiye yol açmayan, uygulaması oldukça basit, ağrısız sızısız ve zahmetsiz olmakla beraber, kalıcı dudak dolgusu ya da uzun süreli etki isteyenler için uygun değildir.

Evde uygulayabileceğiniz en yaygın yöntemler ise şunlar idir;

 •  Dondurulmuş Kaşıkla Dudak Dolgunlaştırma

Evinizde yemekleri yemek için kullandığınız kaşıkları dudak dolgunlaştırma için de kullanabilirsiniz. Bu işlem için tek ihtiyacınız olan bir adet yemek kaşığı olacaktır.

 1. Kullanacağınız yemek kaşığını derin dondurucuya koyun ve 1 saat kadar yemek kaşığını derin dondurucuda tutun.
 2. Daha sonra yemek kaşığını yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında dışarıda bekletin.Çünkü bekletmeden çıkardığınız gibi direk kaşığını dudağınıza uygularsanız dolmuş olan metal kaşık dudağınıza yapışabilir, bu durum dudağınızı yakabilir ya da dudağınızın derisinin kopmasına sebep olabilir. Bu nedenle bu hususa dikkat etmeniz gereklidir.
 3. Bekletme işleminden sonra kaşık dudağınızı kaplayacak şekilde soğuk kaşığı dudağınıza bastırın. 30 saniye bastırıp 10 saniye ara verecek şekilde kaşık ısınana kadar bu hareketi yapmaya devam edin.

Kaşık bastırma işlemi bittiğinde dudak dolgunlaştırma işleminizi gözle görülür bir şekilde başarılı olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi yaparken bekleme süresine oldukça dikkat etmeyi unutmayın. Aksi takdirde güzel bir görünüme sahip olma adına dudağınıza zarar verebilirsiniz.

NOT: Bu işlem için metal kaşık tercih etmelisiniz. Tahta ya da plastik kaşık ile bu şekilde bir verim alamazsınız.

 •  Deodorant Kapağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında en eski yöntemlerden biri de deodorant kapağı ile dudak dolgunlaştırma işlemidir. Bu uygulama için tek ihtiyacınız olan bir adet deodorant kapağı olmaktadır. Bu işlemi yapmaya başlamadan önce dudağınızın zarar görmemesi için dudak nemlendiricisi ile dudağınızı nemlendirmeniz daha doğru olacaktır.

 1. Aldığınız deodorant kapağını dudaklarınızı kaplayacak şekilde ağzınıza kapattıktan sonra içerisinde bulunan havayı içinize çekerek kapak ile dudağınızı sıkıştırın.

 2. Yaklaşık 1-2 dakika bu işlemi yaptıktan sonra dudaklarınız oldukça dolgun bir hale gelecektir.

Bu yapacağınız işlem uzun süre kalıcılığı olan bir dudak dolgunlaştırma işlemi olmadığından birkaç kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Deodorant kapağı yerine alternatif olarak şişe kapağı v.b. vantuz etkisi yaratacak herhangi bir alet kullanabilirsiniz.

 

  Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri ile Dudak Kalınlaştırma ve Büyütme

Yapacağınız birkaç dudak egzersizi ile de dudak dolgunlaştırma işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlemler sonrasında dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

 1. İlk olarak yapacağınız işlem öpücük hareketi olmaktadır. Öpücük hareketini yaparken iki elinizin iki parmağınızı dudaklarınızın çevresine koyun. Yani öpücük hareketiyle parmaklarınız yardımıyla dudağınızı sıkıştırın. 10 defa tekrarlayarak düzenli bir şekilde bu hareket yapılmalıdır.

 2. Diğer bir dudak dolgunlaştırma egzersizi de ağız kapalı gülme hareketidir. Ağzınız kapalı bir şekilde gülümsemeye çalışın. Gülümseme pozisyonunda 5 saniye bekleyip normale dönün ve tekrar ağzınız kapalı gülümseyin. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.

Doğal Dudak Dolgusu Nitelikli Ev Yapımı Dudak Maskeleri

 • Tarçın Maskesi ile Dudak Dolgunlaştırma

Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri arıyorsanız tarçın ile dudak dolgunlaştırmayı sizlere tavsiye edebiliriz. Dudağınızda yapacağınız tarçın maskesi sonrasında sizler de dolgun ve güzel görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Hazırlayacağınız tarçın maskesi dudaklarınıza zarar vermeden dudak dolgunlaştırma işleminizi gerçekleştirecektir.

Hazırlayacağınız tarçın maskesi için gerekli olan malzemeler

 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • Vazelin
 • Diş fırçası

 

 1. İşleme başlamadan önce dudağınızda herhangi bir kozmetik malzeme var ise temizleyiniz.

 2. Daha sonra dudaklarınızı su ile nemlendirdikten sonra bir havlu yardımıyla dudaklarınızdaki ölü hücreleri çıkartın.

 3. Dudaklarınızda dökülme olmaması adına vazelin sürün.

 4. Bir kap içerisinde toz tarçın ve vazelini karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra diş fırçası yardımı ile karışımı dudaklarınıza uygulayın.

 5. Diş fırçası ile yavaşça dudaklarınıza uygulayacağınız tarçını masaj yaparak dudağınızda bir süre bekletin. 30-40 saniye dudağınıza masaj yaptıktan sonra karışımı dudağınızdan silebilirsiniz.

 

 

 • Pul Biber İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma yöntemlerinden bir tanesi de pul biber ile dudaklarınızı kalınlaştırmak olacaktır. Pul biberin içerisinde bulunan acı özü sayesinde dudaklarınız doğal olarak kalınlaşıp dolgunlaşacaktır. Bu yöntem dudağınızın bir süre kalın görünmesini sağlar fakat gün boyu süren bir kalınlık olmayabilir. Bu nedenle bu işlemi gün içerisinde lazım olduğunda tekrar uygulamanız gerekebilir.

 1. Pul biber ile suyu bir kap içerisine karıştırdıktan sonra bu karışımı dudağınıza uygulayın.

 2. Diş fırçası yardımı ile de dudağınıza masaj yaparak karışımı bir süre dudağınızda bekletin.

Biberin acılık durumuna göre dudağınızın yanma süresi uzayıp kısalabilir. Dudağınızın yanma hissi ile beraber dudak dolgunlaştırma işlemi de başlayacaktır. Daha sonra dudağınızı su ile yıkayarak durulayabilirsiniz.

 

 

 • Bal Maskesi İle Dudak Dolgunlaştırma

Her derdin mucizesi olan bal, dudak dolgunlaştırma işleminde de kadınların imdadına yetişmektedir. Dudaklarınızdaki ölü hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olan bu uygulama, sonrasında dudaklarınızın dolgun bir hale gelmesini de sağlar.

 1. Bir miktar balı dudaklarınıza sürdükten sonra bir diş fırçası yardımı ile masaj yaparak fırçalayın.

 2. Fırçalama işleminden sonra dudaklarınızı yıkayarak temizleyebilirsiniz.

İşlem sonrasında dudaklarınızın gözle görülür şekilde dolgunlaştığını göreceksiniz.

 

 

 • Nane Yağı Maskesi İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma konusunda en başarılı sonuçların alındığı yöntemlerden bir tanesi de nane yağı ile dudak dolgunlaştırma işlemidir. Nane yağını alıp dudağınıza sürün. Bütün dudağınızda uyguladığınız nane yağı bir süre sonra dudağınızda yanma hissi yaratabilir fakat bu yanma hissi ile beraber bir süre sonra dudağınızın kalınlaşarak dolgunlaştığını göreceksiniz.

İPUCU: Akşamdan bol miktarda tuzlu çekirdek yiyerek sabah kalktığınızda dudak dolgusu yapılmış gibi kalın, etli ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz

Dudaklarınızın Dolgunluğunu Koruması için Günlük Tavsiyeler

 • Dudaklarınızı her daim nemli tutun. Mümkünse chapstick denilen ürünü günde pek çok kez kullanmak suretiyle dudaklarınızın hem çatlamaması hem de doku kaybetmemesi için sık sık nemlendirmelisiniz.
 • Dudaklarınızdaki kan akışını hızlandırmak ve doku yenilenmesine katkıda bulunmak için parmak uçlarınızla nazik bir dudak masajını günlük olarak yapmayı ihmal etmeyin
 • E vitamini ve zeytinyağı içeren ürünleri bol bol tüketmeniz de etli dudaklara sahip olmanız konusunda yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*