Evde Doğal Yollarla Kaç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

kaş rengi açma için doğal yöntemler

Saç renginiz ya da ten renginiz ile uyumsuz kaş renginizin koyuluğunu hafiften kırma ya da koyu kaşlarınızın rengini büsbütün açmak için karbonat, papatya suyu gibi doğal ürünler kullanarak ve bu ürünlerin tüy sarartıcı özelliğinden faydalanarak, evde, boyasız ve doğal yöntemlerle kaç renginizi açabilirsiniz.

Doğal Yollarla Kaş Rengi Nasıl Açılır?

Aşağıdaki tüy sarartıcı doğal maddelerden yapılma kürleri kaşlarınızın üstüne düzenli bir şekilde uygulayarak kaş renginizi kırabilir, daha açık ve teninizle daha uyumlu, doğal renkli ve çekici kaşlara sahip olabilirsiniz.

Tavsiye edilen kaş maskeleri, kaş kıllarının rengini sarartıcı özellikte olduğundan, başarısız uygulanmış ve gereğinden koyu kaş kontörünün rengini açma konusunda ya da diğer tür kalıcı makyajların rengini soldurma konusunda başarısız olacaktır.

Kaş Rengi Açmak İçin Ev Yapımı 4 Doğal Kür;

Seyrek kaşlara sahip kişiler sarımsakla kaş gürleştirme ile uğraşa dursun, kalın ve koyu renkli kaşlılar için tüyleri sarartan mekanizmaya sahip en etkili kaş rengi açıcı kürleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

 Papatya Bitkisi ile Kaş Açma

Kaş rengi açma ile ilgili birçok yöntem bulunuyor. Fakat bunların birçoğu geçici olduğu için uğraş verici olmaktadır. Kalem, göz farı gibi yöntemler kısa vadelidir. Önemli olan ise saç boyamanın ömrü ile hemen hemen eş zamanlı olmasıdır.

Papatya ile kaş açma işlemi basit yöntemlere göre daha uzun sürse de kademeli olarak kaş renginin açıldığını farkedebilirsiniz. Papatya bitkisinin etkisini arttırmak için limon ya da kadife çiçeği ile birlikte kullanım yapılabilir. Şimdi papatyanın bu iki bitki ile olan karışımını sizlere ayrı ayrı vereceğiz.

 

  1. Papatya Çayı – Limon Suyu: Aynı oranda papatya çayı ve limon suyunu homojen şekilde karıştırın. Meydana gelen karışımı kaşlarınıza masajla yedirin. Bu yöntemi istediğiniz rengi alana kadar her gün uygulayabilirsiniz.
  2. Papatya – Kadife Çiçeği: Yarımşar tatlı kaşığı papatya ve kadife çiçeğini harmanladıktan sonra 2 ya da 3 damla limon suyu ile karıştırın. Meydana gelen karışımı kaşlarınıza masajla yedirin. Yaklaşık 5 dk sonra durulayabilirsiniz. Bu işlemi gün içerisinde 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

 

 

Tüy Sarartıcı ile Kaş Açma

Renk açma işlemlerinde bu yöntemi çok tavsiye etmesek de etkili bir renk açıcı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüy sarartıcıların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bunun uzun süre kullanılmaması gerektiğidir. Uzun süren düzenli kullanımlarda kaş dökülmeleri yaşanabilir.

Tüy sarartıcı kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kaşlara uyguladıktan kısa süre sonra durulanması gerektiğidir! Çünkü tüy sarartıcılar kaşları turuncuya hatta beyaza çevirebilir. Bu yüzden önce çok kısa sürelerle deneme yaparak kaşların bu maddeye ne yönde tepkime verdiği öğrenilmelidir. Akabinde de uygulama daha sağlıklı yapılabilir.

 

 

Oksijenli Su ile Kaş Açma

Eskilerin popüler saç rengi açma sıvısı olan oksijen suyu kaşları açma konusunda da başarılı olacaktır. Eczanelerden temin edebileceğiniz oksijen suyunu bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza yedirmeniz yeterli olacaktır. Fakat belli bir süre bekledikten sonra kaşlarınızı yıkamayı unutmayın.

Oksijen suyunun güneşle temasa girdiği zaman etkisinin çok büyüdüğünü aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Evde sürdüğünüz oksijen suyunu durulamadan dışarıya çıkıp tekrar eve döndüğünüzde, istediğinizden çok fazla renk açıldığını görebilirsiniz. Siz açık kahverengi tonlarını hedeflerken, sapsarı bir kaş ile karşılaşabilirsiniz!

 

Limon ile Kaş Rengi Açma

Limon ile kaş açma yöntemi diğerlerine göre daha az etkili olsa da en doğal yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Limon genellikle kaş ya da saç benzeri yerlerin 1 ya da 2 ton açılmasını isteyenlerce kullanılmaktadır.

Çok eskilerin en moda uygulamalarından olan bu yöntem halen kullanım alanı bulabilmektedir. Evde kolaylıkla hazırlanıp uygulanabilecek olan bu yöntem sayesinde kaşlarınız 1 ya da 2 ton açılabiliyor. Üstelik malzeme listesi de bir o kadar kısa…

  • Kaşların sıklığına göre 1 ya da 2 tane limon
  • Yine kaşların çokluğuna göre yarım ya da 1 litre su

Elimizdeki litrelik suya limonu keserek suyunu sıkıyoruz. Sonra bu karışımı iyice çalkalıyoruz. Bu suyu yüzümüzü yıkarken kullanmalıyız. Bu dökme işlemi masaj yaparak olmalıdır. Sonrasında ise güneş altında ortalama 1 saat durmanız gerekiyor. Güneşte ne kadar çok durursanız kaşlarınızın rengi de o kadar açılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*