Vazelin Kaş Kirpik Uzatır Mı Çıkarır Mı Gürleştirir mi?

vazelin kaş çıkarır mı kirpik uzatır mı kaşa vazelin sürmenin faydaları

Mineral yağlar ve balmumu temel içerikli petrol jölesi adlı bir maddeden yapılan vazelin, kaşları ve kirpikleri besleyici özellikte olması sebebiyle, seyrek kaşları gürleştirmek, dökülen kaşların yerine yeni kaş çıkarmak ve güçsüz, açık renkli ve kısa kirpiklerin gürleşmesi, dolgunlaşması ve kaşların-kirpiklerin uzaması açısından faydalı olduğuna inanılan bir ürün.

Peki..

Vazelin gerçekten de kaş çıkarır mı?

Vazelin içeriğinde bulunan kıl kökünü besleyici etkili bileşenler sebebiyle, piyasada yüksek fiyatlara satılan kaş ve kirpik serumlarının içerisinde kullanılan temel bileşenler ile benzer özelliklerde etkiler bırakan bir maddedir. Kaşlarınıza düzenli olarak vazelin sürmenin, seyrek ve dökülmüş kaşlarınızı yeniden çıkardığına gürleştirdiğine dair kesin olarak bir kanıt olmasa da, yüzünüzü nemlendirmek için sürebileceğiniz vazelini kaş bölgenize de uygulayarak, kıl köklerinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca vazelin ile sarımsak ya da sarımsak yağının karıştırılması ile elde edilen kürü kaşlarınıza sürerek, doğrudan kaş gürleştirme ve yeni kaş çıkarma amaçlı bir ev yapımı kür de elde edebilirsiniz. Kaşa sarımsak sürmek adlı yazımızda, vazelinin yanı sıra hangi maddelerle sarımsak karıştırarak, kaş ve kirpik uzatma, gürleştirme amacıyla kullanılabilecek maskeler elde edebileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vazelin Kaş ve Kirpiklere Nasıl Etki Ediyor?

Cilt ve dudak bakımından, pişik ve yanık izi tedavisine, kayganlaştırıcı olarak kullanımından cilde bariyer olarak kullanımına, topuk çatlaklarından saç kırıklarının iyileştirilmesine kadar çok geniş bir alanda kullanılan vazelin, saç kırıklarına fayda ettiği gibi elbette ki kaşların ve kirpiklerin güçlenmesine, uzamasına da fayda sağlayacaktır.

İçerisinde barındırdığı ham petrol, mineral yağlar ve bal mumu sayesinde kaş ve kirpiklerinizi besleyecek aynı zamanda da dışarıdan gelen zararlı etkenlere karşı bariyer görevi görerek, kırılmaları dökülmeleri azaltarak kaş çıkması ve kirpik uzaması ve gürleşmesi konusunda etkili olacaktır.

Aynı zamanda son derece etkili bir makyaj temizleme ürünü görevi de gören vazelini bir pamuk yardımıyla kullanarak, gün içerisinde sürdüğünüz maskarayı kolayca çıkarıp, makyaj sebebiyle dökülerek seyrekleşen kirpiklerin önüne geçebilirsiniz. Aynı şekilde kaş kalemi ya da kaş bölgenize kullandığınız diğer makyaj malzemelerini de vazelin ile temizleyerek hem bakım hem de koruma sağlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*