Pubg FPS Arttırma Rehberi

pubgde fps yükselterek donma ve kasmanın önüne geçme yolları

Günümüzde oldukça yoğun bir şekilde oynanmaya devam eden pubg oyunu için sizlere bugün pubg fps arttırma yollarından bahsedeceğim. Burada sizlere vereceğim bilgileri doğru bir biçimde uyguladığınız takdirde, PUBg FPS nizi gözle görülür bir oranda yükselterek oyun içi donma ve kasma problemlerine son verebilirsiniz.

PUBG Oyunu Adım Adım FPS Arttırma Rehberi

Öncelikle Pubg’de FPS nasıl arttırılır sorusunun çözüm maddelerine geçmeden; sizlere kısaca fps sorunun nedenlerinden bahsedeceğim;

Pubg’de Düşük FSP Sorunu Nedenleri

Oyun oynarken fps çok düşük diyorsanız bu sorunun iki ana dala ayırmalıyız. Bunlardan birisi bilgisayarınızın sistem parçalarıdır. Bilgisayarınızda yer alan donanım parçaları eğer pubg oyunu için yetersiz ise yazılımsal olarak ne yaparsak yapalım oyun içi donmaları ve kasmaları gideremeyiz. Çünkü pubg oyunu gerek depolama açısından gerek grafik açısından oldukça yüklü bir oyundur. Bu sebeple ilk önce sistem parçalarımızın oyun için yeterli olup olmadığına bakmalıyız.

İkinci ana sorun ise, bilgisayarımın parçaları oyun için yeterli seviyede ama yinede kasma ve donma yaşıyorum diyorsanız bu sorunu aşağıdaki anlatacağım yollar ile çözebiliriz. Bu sorun ise bilgisayarımızın ekran kartı ayarları, cihazın performans ayarları, oyun içi grafik ayarları gibi bir çok aşamadan oluşmaktadır. Pubg fps arttırma yollarına başlamadan önce sizlere pubg sistem gereksinimini paylaşarak ilk aşamadan emin olalım.

Pubg Minumum Sistem Gereksinimleri

Varsayılan İşletim Sistemi : Windows 7 ve daha sonra çıkan işletim sistemleri

Ram : 6

İşlemci : İntel Core i3 4340, AMD FX-6300

Gereken Harddisk Alanı : 30GB(Gigabayt)

Ekran Kartı Modeli : Nvidia GeForce GTX 660 2GB, AMD Radeon HD 7850 2GB

Pubg Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Varsayılan İşletim Sistemi : Windows 7 ve daha sonra çıkan işletim sistemleri

Ram : 8

İşlemci  : İntel Core i5-6600 yada daha üzeri

Gereken Harddisk Alanı : 30GB(Gigabayt) Üzeri

Ekran Kartı Modeli :NvidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

Pubg Fps Arttırma Yöntemleri

İlk olarak sizlere fps arttırmanın temel yollarını söyleyeceğim, bu yöntemler ile sadece pubg değil diğer tüm oyunlarda fps arttırma işlemi sağlayabilirsiniz.

 • Bilgisayar donanım parçalarınızın tüm sürücülerini güncel tutunuz. Bu yöntem ile donanım parçalarınıza gelen tüm yeniliklere erişerek daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın bakımını mutlaka yaptırınız. Bilgisayarınıza zamanla işlenen tozlar parçaların daha verimli çalışmasına engel olur ve cihazdan verim alamazsınız. Özellikle soğutma kanallarını mutlaka her 3 yada 6 ayda bir temizleyiniz.
 • Kullandığınız bilgisayar dizüstü ise mutlaka sarj cihazını bağlayarak oynayınız. İsteğe göre bataryayı çıkarabilirsiniz.
 • Kullandığınız antivürüs programlarını en aza indirin yada devre dışı bırakınız. Çünkü antivürüs programları sürekli arka planda çalıştığı için işlemciyi yorar.

Şimdi de steam üzerinden Pubg fps arttırmak için bir kaç basit işlem yapacağız.

 • Öncelikle steam hesabınıza giriş yapınız ve steam uygulamasını açınız.
 • Burada Oyun kütüphanenize girerek Playerunknown’s Battlegrounds yazısına sağ tık yapınız.
 • Sağ tık işleminden sonra çıkan seçeneklerden özelliklere tıklayınız.
 • Bu aşamada aşağıdaki resimdeki yer alan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” kısmına tıklıyoruz.

 

 • Burada açılan ekrana aşağıda yer alan kodları ekliyoruz.

[minima-special title=’-maxMem=8000′ desc=’Bu kod oyun oynarken kullanabileceği ram miktarını maksimum 8 yapar, bütün ram kapasitesinizi yazmayınız.’ img=” bg_color=’primary’ button_text=” button_color=’danger’ button_link=” button_size=’md’ button_icon=”]

[minima-special title=’-refresh 144′ desc=’Bu kodda yer alan rakamı siz kendi monitörünüzün yenileme hızı kaç ise ona göre yazmalısınız.’ img=” bg_color=’success’ button_text=” button_color=’danger’ button_link=” button_size=’md’ button_icon=”]

[minima-special title=’-sm4′ desc=’Yer alan bu kod ise, gölgelendiricileri DX11 sürümünden DX10 sürüme geçicek ve bunun sayesinde oyun içerisinde gelen dikkat dağıtıcı yansımaları sona erdirecektir.’ img=” bg_color=’warning’ button_text=” button_color=’danger’ button_link=” button_size=’md’ button_icon=”]

 

PUBG Oyun İçi Grafik Ayarları

 • Ekran Ölçeği: 100-103
 • Kenar Yumuşatma: Düşük
 • Rötüş: “Çok Düşük”
 • Gölgeler: “Çok Düşük”
 • Dokular: “Düşük”
 • Efektler: “Çok düşük”
 • Yeşillik: “Çok Düşük”
 • Görüş Mesafesi: “Çok Düşük”
 • V-Sync: “Kapalı”
 • Hareket Bulanıklığı: “Kapalı”

Yukarıda yer alan grafik ayarlarını çok düşük yapmamızın sebebi daha verimli kasmadan donmadan oynamamız için lakin bu işlemleri çok düşüğe aldığınızda oyun kaliteniz düşebilir. Bu yüzden donanım parçalarınıza göre oyun içi ayarlarını orta veya yükseğe çekebilirsiniz. Bir diğer popüler oyunlardan birisi olan Csgo için fps sorunu yaşıyorsanız eğer csgo fps arttırma nasıl yapılır? adlı makaleme buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*