Pubg Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir Pc’ye Nasıl Kurulur

pubg oyununu pcye kurma nasıl yapılır

Son yıllarda yüksek düzeyde kitleye sahip olan Pubg yani tam adıyla PLAYER UNKNOWN’S BATTLE GROUNDS oyunu gün geçtikçe çoğu platforma yayılmaya devam ediyor. Uzun bir süre önce pubg oyununun mobil sürüme çıkması tüm sevenlerine karşı bir merak uyandırmıştı. Mobil platformlarda en çok indirilen oyunlar arasına uzun bir süre öncesinde katılmasına rağmen günümüzde bile yerini korumaktadır. Çok sevilen ve tutulan pubg mobile oyununu mobilden oynamakta zorlanan ve bigisayarına indirerek, PC’ye kurmak isteyen arkadaşlarımız için bugün sizlere mobil pubg’nin bilgisayara kurulumunun nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle şunu da belirtmeliyim ki pubg oyununun içeriği ve boyutun yüksek olması mobil versiyonuna da yansımaktadır. Yani anlatmak istediğim oyunun boyutu mobil versiyonda da yüksektir. Bu sebeple mobil pubg kuracağınız bilgisayarın özellikleri iyi olması gerekmektedir. Tabi  ki çoğu bilgisayara indirip kurabilirsiniz ancak burada kastettiğim oyunun içerisinde alacağınız kalitedir. Benim eski bir donanım özelliklerine sahip bir kasam var mobil pubg rahat açar düşüncesinde yüzlerce insan var ancak durum böyle olmuyor. Oyunu indirip kurabilirsiniz ama oyun içerisinde kare hızınızın yüksek derecede düşük olmasından oyunda kasma ve takılmalar yaşanır. Bu sebepten dolayı indireceğiniz bilgisayarın donanım özellikleri ne kadar iyi olursa oyun içerisinde de kare hızınız yani fps değeriniz o kadar yüksek olacaktır. Kısa bir bilgiden sonra asıl konumuz olan mobil pubg oyununu bilgisayara nasıl kuracağımıza.

Mobile PubG Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Pubg oyunu pc sürümününün kurulumundan önce tek tek takip edilmeis gereken adımlar şu şekilde;

  • Gerekli Programı Bilgisayarımıza Yüklemek

Herkesin yanlış olarak bildiği bir noktadır, oyunu direk ismi ile indirip kurmak gibi bir yol yoktur. Mobil pubg ‘yi bilgisayarınızda oynamak için bir aracı programa ihtiyacınız olacaktır. En çok kullanılan ve benimde anlatacağım program Tencent Gaming Buddy‘dir. İsmini verdiğim programı buradaki bağlantıya tıklayarak sitesine ulaşıp indirebilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda zaten karşısına direk download butonu gelecektir. Download butonunun üstünde sizlere versiyon sormaktadır, burada “Public beta” versiyonunu seçiyoruz. Resimde de yapacağınız işlem belirtilmiş olup programı indirip diğer aşamaya geçebiliriz.

 

  • Programı Bilgisayarımıza Kurmak

İlk işlemde bilgisayarımıza indirdiğimiz programı işletim sistemimize kurup hazır hale getireceğiz. İndirme işlemi bittikten sonra karşıdan yüklenenler yada indirmeler kısmından programı yönetici izni ile çalıştırıp kurma işlemini başlatıyoruz. Bilgisayarda tek kullanıcıya sahip olanlar yönetici ile çalıştır sekmesi ile açmasına gerek yoktur. Çoklu kullanıcıya sahip olan bilgisayarlar için yönetici ile çalıştırma işlemini yapmaları gerekmektedir.

************

 

Çalıştır dedikten sonra karşınıza küçük bir tablo gelecek ve burada ınstall diyerek gerekli indirmeleri yapacaktır. Yükleme işlemi bittikten sonra ise karşımıza aşağıdaki görselde ki gibi bir ekran gelecektir. Daha önceden indiren kişilerin ekranına ınstall ekranı gelmeyip direk start butonu gelebilir.

Burada play butonuna basarak programı otomatik olarak açmış bulunup mobil pubg kurulumu son işlemini yapıyor. Burada kurulum esnasında takılma sorunları yaşanabilir, hemen programı kapatmayınız bekleyiniz ilerleme işlemi devam edecektir. Eğer halen takılma işlemi sürüyorsa bilgisayarınızda etkin olan antivürüs programını devre dışı bırakıp kurulum aşamasını tekrardan başlatın. Eğer yine aynı sorunu alan olursa eğer iletişim kısmından bana ulaşarak sorunun çözülmesine yardımcı olurum.

 

  • Kurulum İşleminden Sonra Oyunu Açmak

Evet arkadaşlar buraya kadar olan işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınıza mobil pubg yi oynamak için herhangi bir sorun kalmıyor. Kurulum bittikten sonra masa üstünüze iki adet yeni icon eklenmiş olması gerekmektedir. Yer alan ikonlardan Pubg Mobile kısa yoluna tıklayarak oyunumuzu açıyoruz. Oyunu ilk açığımızda hesap seçimi karşımıza çıkacaktır. Eğer daha önceden telefonunuzdan oynamış olduğunuz bir hesap var ise onu bağlayarak kaldığınız oturumdan devam edebilirsiniz. Eğer daha önce hiç oynamadı iseniz yeni bir hesap oluşturarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Yeni bir hesap oluşturmak için herhangi bir sosyal medya ağı ile oturum açmanız yeterli olacaktır. Veya hiç uğraşmadan guest seçeneği ile hızlı ve otomatik bir hesap açabilirsiniz.

Guest ile açılan hesaplar ileride herhangi bir sosyal medya hesabına bağlanmazsa oyunu silmeniz veye farklı bir bilgisayarda devam etme isteği durumunda tekrar eski guest hesabınızı açamazsınız. Bu sebepten dolayı sizlere önerim, eğer guest ile açılmış bir hesabınız var ise mutlaka bir sosyal medya ağına bağlayınız. Sosyal medya ağına bağlamak için oyun ekranındaki alt sekmeden ayarlar kısmına girerek herhangi bir sosyal medya simgesinin üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Oyunu ilk açtığınızda dil otomatik olarak ingilizce  geliyor. Dili Türkçe yapmak için ana ekranda iken alt panelden ayarlar simgesine tıklayarak sağ panelden “language” sekmesine tıklayarak dil seçimi yapabilirsiniz.

Bu oyunu oynarken kullanmış olduğumuz program veya programlar genellikle işlemci ile çalışan programlardır. Yani ekran kartınızın iyi olması açıkçası burada bir işe yaramayacaktır. Burada önemli olan işlemciniz ve ram miktarı olacaktır. Çoğu paylaşımların, videoların altında benim ekran kartım şu ama kasıyor gibi cümleler görmekteyim. Her ne kadar ekran kartınız iyi olsa da işlemcinizin de iyi olması gerekmektedir.

Diğer çok karşılaşılan durumlardan bir tanesi ise CPU’nun yüksek olması sebebiyle işlemcinizin ısınmasıdır. Eğer dizüstü bir bilgisayar kullanıyor iseniz işlemcinizin fazla ısınmasından dolayı oyun esnasında bilgisayarınız kendisini kapatabilir. Bu demek oluyor ki işlemciniz fazla ısınmaya karşı kendini koruyor ve bilgisayarı kapatıyor. Eğer bu hatayı çok sık alıyorsanız sizlere tavsiyem programı kullanmayınız çünkü donanımlara zarar verebilir. Ancak orta seviyeli ve yeni nesil donanımlara sahip olanlar bu durumlar ile karşılaşmazlar.

 

Pubg’nin normal versiyonunu yani steam ile giriş yapılan sürümünü oynayan misafirlerimiz için oyunlardaki kasma ve donma sorunlarını gidermek için yazdığım Pubg Fps Arttırma adlı konumu inceleyerek fps değerlerini yükseltebilirsiniz. Fps değeriniz ne kadar yüksek olursa oyunlardaki kasma ve donma o kadar az olacaktır. Mobil pubg de ise kasma ve donma sorunları yaşayanlar için yeni bir makalede bu sorunu azaltmak için yapmanız gereken işlemleri anlatacağım.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*